trt spor kanalı muhabiri yağız sabuncuoğlu'na göre kadromuza katmak için girişimlere başladığımız oyuncu. 23 yaşında ve 1.72 metre boyunda. sağ, sol kanatlar ve 10 numara pozisyonunda oynayabildiği söyleniyor. tıpkı diego perotti gibi arjantinli.
Geçen sene ligin başlarında takip ettiğim kadarıyla teemu pukki'yle şov yapan kanat oyuncusu.

Arjantinli,genç ve premier ligde bile fena olmayan bir iş yaptıysa bize yar ederler mi bu delikanlıyı ya da o gelmek ister mi hiç bilemiyorum.
Herkes tarafından övülüyor. Daha önce de başka mecralarda oyuncudan iyi bahsedildiğini okudum. Kiralama ve satın alma opsiyonuyla ilk etapta yoklanabilir. Yaşı çok genç ve potansiyelli görünüyor. Forvet ve bu transfer ile noktalanır. Oyuncuyu hiç izlemedim. Merak ettim. Hayırlısı.
Fenebahçemize gelmesini çok isterim. İki ayağını çok iyi kullanıyor. defans arkasına topu atabilen asist özelliği olan bir oyuncu. bizim ligimizde çok iş yapacağını düşünüyorum.
Norwich, pandemi arasından sonra tekrar başlayan Premier Lig'de çıktığı 9 maçın tamamını kaybederken bu maçlarda sadece bir gol kaydedebildi; o golü de Buendia attı. Norwich'te geçen sezon taşlar bir türlü yerine oturmadı ve Premier Lig'e çıktıkları gibi geri Championship'e döndüler. Bu süreçte tüm takım ciddi değer kaybederken Buendia gösterdiği performansla piyasasını 7'ye katladı. Bariz zor, hatta inandırıcı gelmeyen bir transfer haberi gibi görünse de ilginç olan şu ki, 4231 ya da 433 oynayacağımız belliyken transferin bitmesine sayılı günler kala bu tip isimlere yoğunlaşıyoruz. 2 aydır merkez orta saha ya da santrafor menşeli oyuncuları kanat forvete devşirmeye çalışıyoruz...
x (tweet)


----- alıntı -----

Emiliano Buendia, Fenerbahçe’ye gelmek istiyor. Norwich oyuncusunu direkt satmak veya zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralık vermek istiyor. Görüşmeler sürüyor. Buendia gelirse 10 numara oynayacak.

Fenerbahçe ‘10’ numara pozisyonuna transfer yapmak istiyor. Şartlar dönem bitene dek zorlanacak. Buendia olmazsa; Başka adaylar da bulunuyor. Yeni gelişmeler olursa haberdar edeceğim.

@yagosabuncuoglu

----- alıntı -----