Alexis sanchez ile takas edileceği konuşulan kule.

Bu adam belki de son yılların en fazla hak ettiği değeri göremeyen oyuncusu olabilir. Manchester city yerine daha büyük bir kulube gitse çok daha farklı bir kariyeri olurdu.
Ulan var bir hayalimiz.

Olmaz da ya olsa?

Yıllık 7.5 milyon Euro kazanıyormuş roma'dan. Daha 1.5 yıllık sözleşme var Roma ile. Fakat sorun yaşıyor galiba kulübü ile. Transfer olacaksa İtalya içerisinde kalır herhalde.
mutlaka adı 2020-21 yaz transfer döneminde bizimle anılacak forvet. uygun bir maaşla 2 yıllık sözleşmeye kimse hayır demez fakat roma'dan aldığı maaş çok yüksek. maalesef zor bir ihtimal.
Türkiye liginin tozunu attıracak forvet .

Türkiye liginde pivot santraforlar hep fark yaratmıştır . Edin dzeko’da bu ekolün en iyi temsilcilerinden birisi .

Fakat mali şartlardan dolayı pek mümkün gözükmüyor . Biz süperstar kontenjanını mesut özil transferiyle doldurmuş bulunmaktayız .

Dzeko olmazsa bile - muhtemelen olmaz - mutlaka dzeko tipi bir forvet almamız gerekiyor .

Özellikle balkanları çok iyi taramak lazım . Hem maliyetler Avrupa ve güney Amerika’ya göre daha uygun , hem de o bölgeyle bizim dokumuz uyuşuyor .
Mesut'a vereceğimiz o boş maaşı bu adam gibi a sınıfı bir santrafora vermemiz gerekiyordu ama yine saçma sapan bir tercih yaptık ve kontanjanımızı mesuttan yana kullandık.

Bence 3 milyon civarı maaşa türkiye'ye gelirdi ve ligin içinden geçerdi son vuruşu hala çok iyi. 38 yaşında olsa da gelsin artık adam gibi bir santrafor canımıza tek etti ölmeden düzgün golcü göremeyeceğiz gibime geliyor.
Keske gelse dedigim oyuncu. Maliyetinin sorun olacagini sanmiyorum.

Bu arada Mesut'un maasinin buyuk bir kismi sponsorluklar uzerinden veriliyor, is adamlarinin destegi var. Kulube yuku fazla degil.
Eyvah tatile gelmiş yine türkiye'ye. Bakalım kaç tane kulüple görüşmeye (!) Gelmiş gazetede bir hafta görürüz şimdi :d
--- alıntı ---

ÖZEL | Edin Dzeko tatil için Türkiye'ye geldi. Marmaris'te bulunan D Maris Bay oteline öğle saatlerinde giriş yaptı. Eşiyle birlikte Marmaris'te tatil yapacak.

Edin Dzeko'nun kendisini isteyen kulüplerden talepleri
• MAAŞ: 4.5 milyon Euro
• KONTRAT: 2 veya 3 sene

@yagosabuncuoglu

--- alıntı ---