#39390 şu entry'yi görünce aklıma gelmiş kişi.

12 mayıs 2013 fenerbahçe galatasaray maçından önce eboue'ye muz sallamıştır. bu ülkedeki belki de milyonlarca ırkçı arasından sadece birisidir. tek farkı, millet ırkçılığı değil de siyahi ırkçılığı yapmasıdır.

o dönemki yönetim tarafından basın açıklamasıyla savunulmuştu bu kişi. düpedüz yanlış bir hareketti. tek kelimeyle utanç verici.

fakat yeri gelmişken söyleyeyim: milyonlarca ırkçı arasından sadece birisidir bu kişi. ülke buram buram riyakarlık kokuyor.
Aşağılık bir ırkçının tekidir ve utançla savunulmuştur.

Oysa yapılması gereken bu şahsı afişe ederek bir daha hiçbir stadyumda, salonda vs maçlara giremeyeceği, bunu yapan şahıs yüzünden özür dilemekti. Özür dilemek kimseyi küçültme, bilakis büyük bir adım atılırdı ama o dönemki yönetim tam tersi bir rezalete imza atarak bu olayı komik bir şekilde savundu ve bizi küçük düşürdü.

Öte yandan bu şahıs sadece bir kişi. bu ülkedeki ortamlarda ırkçılığa karşı olup farkında olan ya da olmadan kendi habitatında ırkçılık yapan milyonlarca kişiden tekidir.
Stada bir daha sokulmaması gereken taraftar tabi hele ki bir yugoslavdan.hiç ders almam diyen sözde imparator da futboldan men edilirse..