F8 hedefi ile yola çıkan mücadeleci bir takım kurma sinyali veren bir transfer diye okumak lazım.

Enerjisi ve ribaund katkısı ile takıma faydası olacaktır ama alıştığımız kalitenin uzağında olacağı kesin. Umarım keyif veren bir oyunun parçası olur.
yaniii ne desem bilemedim. renkdaşın da dediği gibi play-off kovalayan bir takım hüvviyetine evrildiğimizin işareti sepet topçusu. seviye atlar mı ? bakalım göreceğiz. bu sezon anlaşıldı ki elimizdekilerin dışında yapılacak hamleler olmuş değil, olması olası isimler olacak.
İtalya Ligi Dinamo Sassari'deki sezon ortalamaları;
13.8 sayı
7 ribaund
2.8 asist
% 45 üçlük isabeti

@euroleaguetr
highlight videolarından izlediğim kadarıyla atletizm, dinamizm ve smaçlarıyla öne çıkıyor. bazı bazı yaratıcı jeneriklik pasları var. ribaund ortalaması da boyuna(1.98cm) göre oldukça iyi. eurolegue seviyesinde aynı ortalamaları yakalaması güç olsa da ribaund sezilerinin güçlü olduğuna inanıyorum. üçlük yüzdesi de oldukça iyi.

amerika'dan değil de avrupadan bir takımdan geliyor olması da bir avantaj. euroleague seviyesinde ne yapar tabi büyük soru işareti, aha böyle; "???" tabi yine de yaşının genç olmasından ve iyi bir koçla çalışacak olmasından dolayı gelişebileceği yönünde iyimserim kendisine karşı. umarım yeni koçumuzla da basketbol takımımızın dokusu uyuşur. nasıl bir fenerbahçe basketbol takımı kuruluyor şu an keşke bilebilsek duyabilsek o masada konuşulanları, telefonları mesajları:)
saf yürekten yapılma enerji ve hırs küpü bir takım oyuncusu. vicky christina barcelona filmini izleyenler hatırlar; javier bardem ile penelope cruz'un dengesiz, yıkıcı ama bir o kadar da tutkulu ilişkisi scarlett johansson'un mevzuya dahil olmasıyla huzura eriyordu ve bir sahnede bu konuya ilişkin scarlett'i karşısına alan penelope "you are the missing ingredient. You are like the tint, that added to the palate, makes the color beautiful" diyordu.. işte pierre budur! dün efes karşısında her pozisyonu savunup her ribauntu karıştırıp ne savunmada ne hücumda bir an olsun sorumluluktan kaçmamıştır. yıllardır kanayan yaramızdı ribauntlar, dün onun da katkısıyla 48 ribaunt toplayıp euroleague rekoru kırdık. onu takıma kazandıran maurizio gherardini ve sisteme entegre eden igor kokoskov'a ayrı ayrı teşekkürler.
(bkz: ekpe udoh)

Mücadelesi, savunma ve hücumdaki konsantrasyonu, başarıya açlığı ve elbette kalitesi ile fark yaratan, ekpe'den sonra en çok güven veren isimlerden birisi.

Kritik anlarda eli titremeden sorumluluk alması ve savunmada özellikle caydırıcı olması çok değerli. Umarım play off döneminde formunun zirvesini görür ve yeniden f4 arenasında yerimizi alırız.
Fenerbahçe beko takımının luiz gustavosu.

Takımda karakter olarak en sevdiğim oyuncu. Profesyonel, hırslı ama çirkef değil, adam gibi bir sporcu. Kesinlikle sözleşmesi uzatılmalı uzatabiliyorsak.