An itibariyle

Dolar : 7,15 - 7,16 TL seviyesindeyken
Euro : 7,74 -7,75 TL seviyelerinde seyreden kurdur.
Sadece 6 nisandan bu yana euro 42 kuruş artış gösterirken dolar ise parallelik gösterip 39-40 kuruş değer kazandı.

Yani son 1 ayda kulüpler daha da batağa saplandı. Bu yaz kimse transfer hayali kurmasın, hele hele bizde var bazı tipler Mesut Özil falan diyor onlara daha da net açıklamak gerek.
Dolar için konuşursak gün itibariyle tüm zamanların rekorunu kırma noktasına doğru yol almakta.
7 Mayıs 2020 saat 5.00 itibariyle aşağıdaki rakamlar geçerli
[img_summer px= 100 src=i.ibb.co/QMpW9t2/IMG-20200507-050048.jpg]
Herkes yeni güne biraz daha borçlanarak başlayacak.
Türk futbolu bitiren faktörlerden en büyüğü.

Aslında en baştan doğru yönetilen kulüpler için fırsat da olabilirdi. Ama maalesef her şey için çok geç.
edit : not: bu entry 1 euro = 7,83 TL iken girilmiştir.
Bir birey olarak öncelikle futbola olan etkisinden ziyade günlük hayatımıza olan etkisini düşünmemizi gerektiren ekonomik gösterge.

İthal alınan ya da hizmet ya da üretiminde ithalat kaynaklı bir faktörü olan her hizmet ve ürünün maliyeti artarken bizler maaşlı çalışanlar olarak her geçen gün eriyoruz.

Bundan 5 yıl önce bir baba, tek başına çalışıp ailesinin ihtiyaçlarını karşılayıp, oğlu ile maça gitmek için bilet almakta çok da zorlanmazken, bugün gelinen noktada insanlar temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanırken değil bilet alıp maça gitmek, yayıncı kuruluşun hizmetini bile evinde izleyemiyor ve illegal denilen alternatif kaynaklardan tuttuğu takımın maçlarını izlemeye çalışıyor.

Futbol her şeyden önce bir show business'tır. İnsanların keyif almak için izlediği, para harcadığı bir sektördür. Eğer spor müsabakalarını izleyecek ve para harcAyacak insan bulamaz hale gelirsek, bu sektörler zaten batmaya muhtaçtır.

Ekonomik göstergeler özellikle son 4 yıldır alarm verirken önlem almak yerine inatla hatalarında ısrar eden insanlar tarafından yönetilen bir ülke için durumun pek iç açıcı olduğunu söyleyemeyiz.
Şov yapan kur. An itibariyle 8.18 olmuştur euro.

Bu şartlarda kulüplerin batmasına şaşırmamak gerek. Evet çok büyük hataları var yöneticilerin fakat ülke ekonomisi de batışı 3-4 kat hızlandırıyor.
bu gidişle artmaya da devam edecektir. yıl sonuna kadar doları 7.50 olarak görürüz derken şimdi umarım 7.50'de kalırız diyoruz..

ülkedeki her şeyi ama her şeyi ülkenin ekonomisi belirler. ekonomi kötüyse kadına şiddet de, hayvana şiddet de artar, futbolun kalitesi, eğitimin kalitesi, insanın kalitesi de düşer...

umarım düzelir ama hiç sanmıyorum.
borçlarini euro cinsinden tl ye çeviren kulubler bir bakima avantajli olmasina ragmen futbolda ekonomik çöküsü hizlandiracak kurdur.