kulüpler Birliğinin eylemine karşılık "Digiturk, 2020/21 sezonunda bugüne kadar oynanmış tüm karşılaşmalara ilişkin naklen yayın lisans bedelini TFF'ye tam olarak ödemiştir. Digiturk'e karşı Süper Lig ve 1. Lig kulüplerinin bu davranışını dayanaksız ve haksız buluyoruz." açıklamasını yapmış yayıncı kuruluş.
bu kafayla devam ettikleri sürece ellerinde hiç kullanıcı kalmayacak olan süper lig mevcut yayıncısı.

şimdi efendim taahhütüm dolacaktı bir arayayım dedim. diyorum ki kendilerine bak ihale var ne olacağı belli değil sen bana 4 aylık bir paket ya da taahhüt oluştur o kadar senedir kullanıcıyım bu şekil vedalaşalım duruma göre. (ihaleyi alamazsanız) yok diyor en az 1 sene taahhüt vereceksin yoksa 170 tl olan aylık ücreti 280 yaparız.
ben de dedim ki ee ihaleyi alamazsan ne olacak? alırız diyor. ulan nereye alırsınız adam sanki katar emiri. patronları 50 takla attı son 2 senede parayı az ödemek için. ben senin alıp almayacağının belli olmadığı yayınlara neden 1 sene kendimi bağlayayım.
yok yani tamam bu fiyattan ödemeye devam et deseler şubat, mart, nisan, mayıs 700 tl ücret alacaksınız az mı?
dondurun dedim yayınlarımı, ay içerisinde de ihale sonuçlanmadıysa iptal başlatacağım dedim kapattım..
10+ yıllık kullanıcıyım, özel bir muamele de istemedim yaptıkları tam bir iş bilmezlik. takım şampiyonluğa gitmiyor, ligi izleyen yok bu neyin artistliği..
Bir şekilde yine maçları yayınlayacağını düşündüğüm platform.

Zira maç yoksa kim ne yapsın Digitürk'ü.

Film kanalları tırt. Normal yayın sürekli kopuyor. HD diye verdiği yayın hiç de HD değil. 4k hiç yok.

Maçları yayınlarken de hiç kaliteli bir görüntü sunmasını beceremedi. Epl hem renk paleti hem de ses olarak ne kadar etkileyici ise süper lig maçları oyundan bağımsız, izlemesi o kadar sıkıcı bir tonda. Aynı platform bir başka maçı öylesine yayınlayabiliyorsa , sorun yayını çekende olduğunu herkes söyleyebilir. neden görsel olarak aynı kaliteyi sunmadı demek gerekirdi yıllarca.

O yeni ihale şartlarına da bu istekler eklenmeliydi. Ancak bizim sözde marka değerini umursayan, özde futbola hiçbir şey sunmayan, ancak sürekli para dilenen beceriksiz başkanlar ordusu onu da talep edemiyor. Çünkü biliyorlar ki bunu isterlerse alacakları para daha da düşecek.

Şu çağda 4k ile izlenmesi gereken maçları hala yetersiz görüntü kalitesi ile pazarlayan bu digiturk, futbol yoksa daha fazla kalmaz burada. Epl seviyoruz falan diyoruz da o platformu sadece epl seyretmek için kimse almaz.
Sonu D-Smart/Tivibu gibi bir şey olacaktır eğer süper ligi almazsa. Bunun farkına varmışlar mıdır ? Umarım varmamışlardır da kurtuluruz.
yayın ihalesini alamazlarsa bir şekilde çöküş yaşayacağını düşündüğüm digital platform.

ben 1998 - 2001 yılları arasında cine5'de çalıştım. işe ilk başladığım yıllarda ligin yayın hakları bu kanaldaydı. öyle maç için ayrı paket, sinema için ayrı paket gibi bir durum yoktu. tek kanal ve her şey içindeydi. 1999 yılında yeni yayın ihalesini, o zamanlar cem uzan'ın sahibi olduğu, star tv'nin yan kanalı teleon televizyonuna kaptırmıştı. işte cine5'in çöküşü o gün başladı.

yayın ihalesi biter bitmez üyeler, üyeliklerini iptal etmek istediklerini söyleyen telefonlar açmaya başladı. iptal etmeyenler ise üyelik süreleri biter bitmez dekoderlerini iade ediyorlardı. çöküşü ertelemek için galatasaray'ın uefa kupası maçları, serie a, epl, gibi ligler alındı ama çok fayda etmedi. ben en son 2001 yılında askere gittiğim için ayrıldım ama arkadaşlarımla hep irtibatta kaldım. askerliğim bitip, ziyarete gidince gördüm ki bir avuç çalışan kalmış.

sonradan ilk işlem şifreli kanaldan değil, açık yayın yapan bir kanala döndü. bir süre böyle devam ettikten sonra ise tamamen kapandı.

diyeceğim o ki; bizim ülkemizin insanının çoğu normal kanalları ve sinema kanallarını izlemek için evine o platformu bağlatmaz. onlar için normal uydu anteni bağlatır. illa bizim ligimizin maç yayını olması gerekir. eğer digitürk bu ihaleyi alamazsa cine5'in durumuna benzer bir süreç gerçekleşebilir.
ingiltere premier lig, almanya bundesliga, fransa ligue 1 gibi ligleri içeren spor extra paketini kendi resmi sitesinden aylık 49 tl'ye satan şirket.

hepsiburada sitesinde 6 aylığı 99 tl nasıl oluyorsa.