Futbolcu

Doğum: 26 Tem 1988
Uyruk: Arjantin
Boy: 1,79
Mevki: sağ kanat
roma takımında orta saha pozisyonunda görev yapan Arjantinli millî futbolcu.
yağız sabuncuoğlu 'nun haberine göre kendisine resmi teklif yapmışız. oyuncuyu daha önce izlemedim açıkçası herhangi bir fikrim yok kendisi hakkında. 31 yaşında olması da beni pek bağlamıyor fakat benim aşırı umursadığım 2 nokta var:
1) kariyeri acayip bir düşüş içinde mi?
2) kronik sakatlığı var mı?
1. soruya elbette ki cevap veremeyeceğim futbolcuyu izlemediğim ve takip etmediğim için. sadece şunu söyleyebilirim; roma'da oynarken genellikle yedekten girip süre almış. önceki sezonlarda as oyuncuymuş fakat şimdi yedeğe doğru evrilmiş. roma'nın elinden çıkarmak istediğine eminim. fakat 2. soru için transfermarkt 'a girip sakatlık geçmişine baktım. şöyle ki;
2019-20 sezonunda sakatlıklardan dolayı 9 lig maçı, 3 avrupa maçı, 1 italya kupası maçı olmak üzere 13 maç kaçırmış. toplamda 41 maç oynanmış. kabarık bir sakatlık geçmişi.

2018-19 sezonu sakatlık raporu çok kötü. öyle böyle değil. şampiyonlar ligi 'nde 6 maç, ligde 18 maç, italya kupası 'nda 2 maç olmak üzere toplam 26 maç kaçırmış. toplamda 48 maç var. yarısından fazlasını kaçırmış işte.
2017-18 sezonunda 3 şampiyonlar ligi maçı, 13 lig maçı olmak üzere toplamda 16 maç kaçırmış. toplam 51 maç oynanmış.
2016-17 sezonunda 2 avrupa ligi , 4 lig maçı kaçırmış. pek kabarık değil ama kronik sakatlığının başlangıç sezonu gibi bu sezon. toplamda 54 maç oynanmış. 54 maçta 6 maç normal.
2015-16 sezonunda ise 7 lig maçı kaçırmış. 41 maç oynanmış toplamda.
--------------------------------------
toplamda 235 maçta 68 maç kaçırmış.
yani görüldüğü üzere kronik bir sakat . gelirse en az 10 lig maçı kaçıracağını düşünüyorum. hiç gerek yok böyle bir oyuncuya para dökmeye.

sözleşmesi 2021'de bitiyormuş. roma uygun bir fiyata satar gibi fakat umarım almayız. gelirse sakatlanacak çünkü çok bariz. kaliteli olması bu gerçeği değiştirmiyor. önümüzde falcao örneği varken... bilemiyorum altan. daha fazla üstünde kafa yormayacağım. umarım almayız. zaten o kadar iyi olmadığı konuşuluyor. bir de kronik sakatmış. ne gerek var milyonlar baymaya?
İlk 11 için alacaklarsa 10. Hafta x deplasmanında yine garry rodrigues izleriz. aklıma gelen en iyi senaryo ferdi ile forma yarışına sokup ikisinden de alabileceğimiz en yüksek verimi almak. En iyi ihtimal 15-20 maça çıkar bu arkadaş. Dinlendire dinlendire kullanırız. Ancak takımın alfa oyuncusu olarak düşünüyorlarsa şimdiden geçmiş olsun.
Şimdi alıyoruz birazdan alacağız haftaya kesin bizde diyerek roma'yı transferinde oyalamamız gerektiğini düşündüğüm futbolcu. Kolorov transferinin acısını çıkartmak gerek.

Eski hali İtalya ligi için idare ederdi. Daha da kariyerli bir isim olabilirdi. Top surebiliyor, çok çalım atan bir oyuncu değil ama sıfıra inebiliyor oradan da asist denemesi yapıyordu. Süratli değil. Sakatlık geçmişi hakkında bilgim yok fakat şu var fenerbahçe'in aradığı bir oyuncu mu? Daha doğrusu ihtiyaç var mı?

Biz gelecek sezon 4-3-3 oynarsak, ki şimdilik öyle görülüyor, kanatlardan toplamda 15'er gol+asist katkısı almamız gerekiyor. Gördük işte vedat bu sezon penaltı falan max 15 attı. hadi kalan maçlarda 5 tane daha attı 20 olsun. Bunu başka başlıklarda değerlendirdim, forvetin 30 atmıyorsa kanatlar ve orta saha eksikleri kapatmalı. Heh işte perotti'den sakatlık yaşamasa dahi senede 4-5 gol bir o kadar da asist desteği ancak gelir.

Yani diyorum ki deniz türüç'ün Avrupa görmüşü. Yani bizde ondan var. Bize kanat forvet gerek yani santrfor oynamasını da bilen çalım da atabilen, kapalı savunmalar arasında ikiye bir yapacak ve en önemlisi 25 metreden öldürücü şutları olan bir kanat gerekiyor ya da merkez orta sahaya gol asist sayısı yüksek 8ler bulunacak ama ozan ve mhy bu sezon kendi kariyer sezonlarını kırdılar böyle bir sezon tekrar etmez kolay kolay.

4-2-3-1 oynasak da bir kanat perotti bir kanat deniz türüç'ün olduğunu hayal ediyorum aman aman... Top stoperde pası gustavo ya, onun pası ozan' a, ozan sağ cizgideki deniz' ı gördü, deniz'den pas isla'ya. Heh işte perotti'den de aynı senaryoyu izleyebiliriz. Arada ikisi de hücum yönünde çalım atabiliyor ama arada işte. Maçta 2 tane görseniz sevinirsiniz yani. Açıkçası bize o pası isla'ya atacak değil topu aldıktan sonra hücumu sürdürecek kanatlar gerek.

He belki orta saha rotasyonunda 8 numara olarak düşünülebilir ki bir dönem orada da oynadı. O zaman geçiş toplarını dağıtır, emre gibi 30-40 metreye oyunu açabilir fakat bu defa da savunması hiç yok neredeyse orada sorun yaşatır.

yabancı sınırlaması olmasaydı denemesini makul görürdüm fakat sayı düşecekken olur denilebilecek noktada değiliz. Hala zar atar durumdayız.
Teklif yaptığımız söylenen yaşlı ve baya sakat bir kanat oyuncusu. Skora katkısı da hiç yüksek falan değil.
Hızlı ve dinamik kanat alacağız diyorduk hani noldu.