konuşulan onca teknik adamın dışında belki de en çok gelmesini istediğim teknik direktörlerden birisi.
iyi anlaştığı bir yönetimle fenerbahçe'de çok iyi işler yapabileceğini düşündüğüm teknik adam.
Aranan sportif direktör sıfatına en uygun kişi.
Reputation / check
Kariyer / check
yabancı dil / check +++
Tecrübe / check
FB geçmişi / check
Türkiye'yi bilmek / check
Disiplin / check

Fazla düşünecek bir şey yok kendisi kurucu bir teknik adam. Fb'nin geleceğini kurgulayabilir. Kimse bahsetmiyor ama ben bahsetmiş olayım.
fenerbahçe 2016-17 sezonunu 3. bitirdiyse kendisine borçludur.
gelir gelmez takımı toparladı, kendisine devre arası için verilen 10 numara transferi sözü de bunda ektendi, hoca da motive oldu ve takım ekim-aralık arası yükselişe geçip ligin en formda ekibine dönüştü. derbilerde ve avrupada beklenenin çok üstünde sonuçlar alındı, ocak ayı öncesinde takım gelebileceği en iyi yere geldi.
ne olduysa ocak'ta oldu. haftalarca orta sahaya adam bekledi camia. mehmet ekici dendi, aatıf takası kabul etmedi diye iptal oldu son saniyede. karavayev diye biri 4 kişinin olduğu sağ kanada 5. adam olarak alındı.
hoca da noluyo amk demeye başladı, baktı ki iş sadece beceriksizlik değil, başka şeyler dönüyor dedi haklı olarak. o güne kadar kendisini motive halde tutan advocaat ocak dönemi bittikten sonra saldı, idareten yönetmeye başladı takımı. yine de birkaç maçta -işte bu 10 numara eksikliğinden- kilidi çözebilse kafaya oynayacağı bir performans sergiledi takım.
her maç sonrası yönetimi eleştirdi, bu takımdan anca bu kadarı olur daha fazlasını beklemesinler dedi. sonuna kadar haklıydı, kaybettiği motivasyonuna rağmen elinden geleni yaptı ve bu kadro ligi bitirebileceği en yüksek yerde bitirdi. taraftarın gözünü açmada küçük büyük katkıları oldu.