Chelsea'de forma giyen sezon sonunda serbest kalacak olan 33 yaşındaki brezilyalı stoper.
Yıllardır yaptığı hataları çok garipserim dün yine felaket bir maç çıkardı ve içimden tam bizim defansımızın yapacağı saçma hatalar dedim. şimdi baktım bizim yönetimde ilgileniyormuş.içimden bir ses gelecek diyor umarım yine saç baş yolmayız bakalım.
Chelsea'den psg'ye gitmeden evvel benim bayıldığım stoperdi. Çabuk, ikili mücadelede yıkılmıyor, freekickleri yüksek kalitede, fizikli,kafa toplarinda etkili, alan kontrolü iyi bir stoperdi. Ya da ben mi abartıyordum o zaman bilmiyorum. Fakat İngiltere'ye döndükten sonra oyunu çok gerilemiş, tempo kaybetmiş, kolay çalım yemeye başlamış sanki David luiz'in klonu. O kadar fark var kalitede.
Adı fenerbahçemiz ile anılan stoper. Son yıllarda aşırı düşüşe geçti. Bu şansla kariyer finalini bizde yapar.
Yanında kendisinden daha iyi bir stoperle oynayınca kalitesini gösteren bir futbolcu. Tek başına savunmayı çekip çevirecek bir yapısı yok. Kısaca lider değil.
Instagram'a 20 milyon takipçisi olan fenomen stoper. Arsenal'dan yılda 7 milyon euro kazanmakta. Bizden en az 5 milyon isteyeceğini varsayarsak transferi hayal.
Türkiye ligi kıvamına gelmiş brezilyalı. Maliyetlerden bağımsız olarak bize gelmesine soğuk bakmam. Sonuçta ligimizin kalitesi belli , gelirse takımı batırır vb söylemlere katılmıyorum. Skrtel de ingilterede alay konusu haline gelmişti ki ligde gayet yeterli bir performans ortaya koydu.
son olarak baskı yediğimizde topu oyuna sokabilecek , pas oyununa inanılmaz katkı verecek bir oyuncu olduğunu da eklemek isterim.
Bu konsantrasyon sorunuyla nasıl sözleşme kapıyor anlamak güç. Hem de arsenal gibi bir kulüpten.