Fenerbahçe'nin son iki sportif direktörü arasında geçen versus. Bana göre ikisi de bir hayli başarısızken sadece biri ödüllendirilmiştir. Ben şahsım adına planlamada ve getirilen oyuncuların fiyat-risk-performansında comolli'yi bir adım önde görüyorum. Yazarlarımızın da konu hakkındaki değerli fikirlerini de açıkçası merak ediyorum.
birinin takımı son haftalara kadar küme düşme tehlikesi geçirirken diğerinin takımı tek maçla şampiyonluğu kaçırmıştır.

yine de ikisinin de fenerbahçe için yetersiz olduğunu düşünüyorum.
biri overrated, öbürü rated bile değil. adamın ne işe yaradığı ne olduğu belli değil. ne diploma ne belge hiç bir şey yok.

kim bu emre belözoğlu hakikaten? nasıl td ve sd olabildi? abicilik backgroundu dışında nesi var? ne diye koca takımı sıfır tecrübeli birine emanet ettik?
Kulübün otobüs şoförünü kovdurmaya çalışan biriyle takimda kendi ahbaplarinin cetelesmesine izin veren baska birinin karsilastirmasi.

Fenerin son senelerinin ozeti gerçekten.

Ben vs'yi seçiyorum.
Damien comolli bu toprakların gördüğü en büyük taklacıdır. Tesislerin hademesi üzerinde bile otorite kurmaya çalışan ve menajer bağlantılarıyla fenerbahçe'ye çaktığı çöplerden komisyon cukkalayan bir karaktersizdir.

Emre belözoğlu ise comolli'ye oranla iyi kötü bir şeyler yapmıştır. Bana kalırsa emre comolli kadar olmasa da başarısız. Özellikle kadro mühendisliği felaket. Geçen yaz Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan tipte oyuncuları göz göre almadı. Teknik direktör tercihi ve bu tercihten 30. haftaya kadar dönmemesi de bir başka hatası. Ama bunu emre'ye değil başkana yazıyorum ben. Son olarak emre'nin kulüpte yönetici olarak kalması gerektiğini düşünüyorum. Ali koç'un beyaz yakalı yöneticileri aklıma gelince fenalaşıyorum.

Peki ya Teknik direktörlük? Asla ama asla, fenerbahçe tarihinin en büyük facialarindan biri olur, Baştan diyim ali başkan. Sakın ama sakın takımın başına tecrübesiz emre'yi getirmek gibi bir hata yapma. Emre Tüm kritik maçlarda patladığı için başarısız oldu. Başarısızlığı cezalandir. Başarısızlığın cezalandırılmadığı bir ortamda başarı gelmez.
Aralarındaki iki fark var.

Ilki, biri ülkeden haberdar, diğeri değil.
Ikincisi de birisi geçmişte de bu işi yaparken, diğeri formasının teri kurumadan bu işi yaptı.

Ne yazık ki ikisinin de en büyük sorunu iş bilmez bir başkana sahip olmak.