yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar alımları şu an için kapalıdır!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

çift forvetle oynamakçok uzun zamandır görülmeyen hücum hattıdır.

alex'li dönemde alex ikinci santrafor olarak oynamış olsa da aslında forvet arkası serbest oyuncuydu. aykut kocamam'lı hasan vezirli, rıdvan dilmen'li 103 gollü kadro dahi 4-3-3 oynamaya çalışıyordu, yenilerin anlayacağı sow-kuyt-webo kadrosundaki dizilim gibi. bu bir genetik miras.

genetik miras olduğu için de herhalde çok uzun zaman daha çift santrafor görmemiz pek olası değil.
fenerbahçe'nin 2017-18 sezonunda kullandığı hücum hattıdır. giuliano belki bir santrfor değildi ama o sezon kesinlikle forvet rolünde oynuyordu. zaten yayıncı kuruluşa verilen dizilişte de takım, 4-4-2 şeklinde sahaya diziliyordu.
tabi giuliano'nun forvet oynaması -ve zaten oyun kurucu özellikli de olmaması- oyun kurulumunda inisiyatif alacak oyuncu eksikliği çekmemizi ve hücuma ağır çıkmamızı beraberinde getiriyordu. o sene ozan, topal veya josef yerine tekniği iyi bir adet merkez orta sahamız olsaydı, o takım hakkında bugün bambaşka şeyler konuşuyor olurduk. zaten sezon başında da malinovskiy isteniyordu ancak trabzonspor'un devreye girmesiyle giuliano'ya bonservis ödemek zorunda kalınca malinovskiy'den mecburen vazgeçildi.
öncelikle 4-2-3-1 zehrinden kurtulmamız gerekiyor. elimizdeki kadro 3-5-2 için çok uygun ama denenmiyor bile. tek sıkıntı 3-5-2 de kruse'yi koyabileceğin bir alan yok .