1991 fransa doğumlu kongolu santrafor.

2014-15 sezonunda süper lig'de bursaspor forması ile büyük bir çıkış yakalayan ve sadece bir sezon sonra bursaspor'dan villareal'e anadolu takımları için son derece yüksek bir rakam olan 7.5 milyon euro gibi bir paraya transfer olmuştur. Villareal'de de çıkışına devam eden oyuncu barcelona'nın dahi radarına girse de bu transfer olmayınca "hayalim olmuyorsa param olsun" demiş çin yolunu tutmuştur. Çin'de en fazla kazanan ikinci oyuncu konumunda olan cedric gollerine çinde de devam etmiştir.

Iki gün sonra boşa çıkacağını var sayarsak kesinlikle teklif yapmamız gereken bir oyuncu. Ligimizi tanımasının yanında yetenekleri inkar edilemez Fakat cedric'in şöyle bir sıkıntısı var ki fenerbahçe'nin aradığı santrafor mu pek emin olamıyorum. Iş yapacağı muhakkak olsa da kat be kat üstün olma kaidesi ile tarz olarak biraz samatta'ya benziyor. Tabii ki yine yüksek maaş talebi ve pek çok talibi de mutlaka olacaktır.

Bize servis yapabilen, top tutabilen, hızı da fena olmayan ayı pivot santrafor lazım olduğu kanaatIndeyim. Tabii saydığım özellikler iyi scouting yapıyorsan 20 milyon euro'dan başlıyor orası ayrı (*).