1 sezonluğuna anlaştığımız abdli point guard.

tarz olarak haklı bir şekilde larkin'e benzetiliyor. ritm bulduğunda çatır çutur şut sokuyor, adam geçip içeriden sayı buluyor. yani skorer, patlayıcılığı yüksek. vücudu dengeli ve kuvvetli. peki bunlar larkin olmaya yeter mi? yetmez tabi ki. kimse de yeni larkin aldık diye hemen heveslenmesin, larkin de sonuçta avrupa basketboluna hemen uyum sağlayıp "mvp larkin" seviyesinde oynamamıştı. ha potansiyel var mı tabi ki var. hatta belki de fazlası olabilir. çünkü oyuncu nba'de tek maçta 8 üçlük sokmuş bir isim. ayrıca geçtiğimiz sezon g league'de sayı kralı olmuş. ncaa'de ise purdue forması giymiş ve defalarca 30, 40 sayı attığı maçlar olmuş. ayrıca larkin'den daha atletik gibi geldi bana izlediğim kadarıyla.

bundan sonra artık oyuncunun adaptasyonu konusunda koçumuza güvenmek lazım. kendisi mike james, teodosic, de colo gibi yüksek profilli skorer oyuncularla başarıya ulaşmayı bilmiş birisi. yani nba'den oyuncu alıp kumar oynadıysak da çok da sıkıntılı bir durum değil bizim için itouidis gibi bir koça sahipken. oyuncuyu istediği gibi kullanmayı bilecektir. kısa bir zaman içinde olur tabi umarım.

bir de sıkıntı olacak bir diğer konu edwards'ın boyunun 1.80 oluşu. wilbekin(1.88cm) ile beraber sahada olduklarında baya bir kısa olacağız ve ikisinin de savunmasının oyunun diğer tarafındaki performanslarına nazaran zayıf olduğunu söylemek mümkün.

bakalım ne çıkacak bahtımıza. ayrıca nerede kaldı bizim bjelica?
dün beşiktaş ile oynadığımız hazırlık maçında 8/9 üçlük isabetiyle oynamış ve toplamda 30 sayı atmış yeni oyuncumuz.
star potansiyeli taşıyan gardımız, avrupa basketboluna adaptasyonu tamamlandığında akla aykırı işler yapmasını bekliyorum umarım nba'den çekip almazlar.