iki türk sol bekin karşılaştırılması.

olayı iki şekilde ele alacağım. birincisi oyunculukları. yani form durumları, yetenekleri, ne görevlerde işe yaradıkları vs... ikincisi ise karakterleri. şimdi karakteri pek önemsemeyen birisi olarak bunu yapmak zorundayım zira caner'in karakteri çok daha farklı bir seviye yani. bunun yanısıra taraftarımız da önemsiyor. neyse bunlara değineceğiz zaten.
öncelikle oyunculuklarından başlayalım. caner'in oyunculuğunu maalesef aşırı övenler var. sanki orta açmayı çok biliyormuş gibi bir algı var gerek sosyal medyada gerek başka yerlerde. arkadaşlar, caner'in orta açması hasan ali'den iyi evet. fakat maalesef caner ciddi manada orta açmakta sıkıntı çeken birisi. sadece hasan ali'den çok daha fazla orta girişiminde bulunduğu için böyle gözüküyor. 10 tane orta açıyorsa 2 tanesi tutuyor. bizim oyun planımız orta açma üzerinden mi olacak? kaldı ki 2/10 istatistik bunun için yeterli bile değil. bunun yanısıra ben caneR'in sol bek olduğunu düşünmüyorum bile. hücumcu bir sol bek de değil. bildiğiniz kanat oyuncusu adam.

hasan ali kaldırım ise vasat, yeteneksiz birisi olmasına rağmen çalışkan, iş ahlakı yüksek bir isim. ayrıca defansif bir bek. hasan ali'nin de birçok sıkıntısı var elbette. mesela en olmadık yerde faul yapıyor. dolayısıyla gidip de hak'ın defansını övmeyeceğim. yaptırdığı saçma faullerden yedirdiği bilmem kaç gol var zaten. fakat defansı caner'e göre çok daha iyi.

erol bulut'un yeni teknik direktörümüz olacağını varsayıyorum. bence bu durumda kesinlikle hak'ın kalmasını isteyecektir çünkü defansif bir bek ve erol bulut'un oyun sisteminde beklerin defansif olması gerekiyor. hasan ali kaldırım yedek bek olacak bunu da ekleyelim tıpkı caner gibi.

karakter kısmına gelecek olursak pek bir şey söylemeye gerek yok bence. zaten az çok biliyoruz hangisinin ne karakterde olduğunu fakat ben burada caner'e ayrı bir parantez açmak istiyorum. caner kesinlikle geldiğinde huzuru kaçıracaktır bundan emin olabiliriz. aşırı agresif bir isim. saha içinde sürekli arkadaşlarına bağırıyor kendi hatası olsa dahi. bu durumda takımın morali düşebilir. ayrıca caner, adam tayfadan. ben arda turan'ın bile caner'den daha karakterli olduğunu düşünüyorum. en azından adam pişman olmuştur yaptıklarına.

neyse kısacası artık saldım ben bu sol bek işini. yönetimin yapacağı her hamleye saygım var.