futbolcu

Doğum: 27 Kasım 1981
Uyruk: Portekiz
Boy: 1,89
Mevki: stoper
Ayak: sağ ayak
İkili mücadelede 2 tip sert stoper vardır. Birincisi pozisyon gereği topa sert, ikincisi gaddar karakterli sert stoperler.

Lugano zeki bir stoperdi ve sert oyununa rağmen girdiği kavgalar dışında ikili mücadelelerde olabildiğince kurallar çerçevesinde topa sert girerdi.

Bruno alves ise gerçekten gaddar bir stoperdi. Kafa toplarında dirsekleri, müdahalelerde bileğe ve ayağa basmaları, omuz atmak için bile tüm gücü ile rakibi perişan etmesi ile gerçekten rakip futbolcuları korkutan bir yapısı vardı.

Var sistemi hayata geçmiş bir dönemde fenerbahçe'de görmek istemeyeceğim bir stoperdir ancak fenerbahçe kariyeri için performansına başarısız diyemeyiz. Hem de son 2 sezondur gördüğümüz stoperlerden sonra.
Bu katili daha en başında niye yolladığımızı çözememiştim. Taş gibi stoperdi keza yanlışım yoksa adam bizden sonra avrupa şampiyonası da oynadı. Mevcut stoperler bu adamdan 15 yaş gençler ama kramponlarını bile taşıyamazlar alves'in. Oyuncu zaten sendeyse yaşına değil klasına bakacaksın.

Peki şuan takıma katılsın ister miyim? Haşa asla gelmemeli. Takımda zaten gruplaşma var, birilerinin adamları kadroya doluştukça, ağalar arttıkça durum daha da beter olur. Hatta eskiler kendilerini takımın sahibi bile sanabilirler. Ha yoksa oyuncu olarak değerlendirirsek kartel reyiz 39 yaşında bu takımda göz doldurur.
Sözleşmesi bittiğinde kendisiyle sözleşme uzatıp , martin skrtel’e gömdüğümüz transfer bütçesini hakim ziyech için kullansaydık yakın tarihimizde ne gibi değişiklikler olurdu diye düşündüren futbolcu.