Başkanı değişmiş kulüp.

Uli Hoeness dönemi sona erdi. Herbert Hainer, Bayern Münih'in yeni başkanı oldu.
bu sene bundesliga şampiyonu olacak kulüp. bayern münih varken diğer takımların şampiyon olabileceğini sanmıyorum. çok iyi bir takımlar çünkü.

eğer kendileri şampiyon olamazsa bir şekilde dortmund olur. ama gladbach falan olmaz.
dünyada en çok üye sayısına sahip kulüptür. bu konuda barça'yla ve benfica'yla yarış içindeler. aynı zamanda; dünyanın ekonomik anlamda en güçlü kulübüdür. sponsorları audi, adidas ve ünlü bira markası paulaner'dir. isterlerse real madrid'i stadı ve bütün futbolcularıyla komple satın alabilirler ama, onlar kendilerine rakip olacak bundesliga kulüplerini budamayı seviyorlar.

stadyumları olan allianz arena'da bira serbesttir, paulaner biranızı büyük bardakta içip maç keyfi yaşarsınız. kimse de taşkınlık çıkarmaz. aynı zamanda; eski kulüp efsaneleri tarafından yönetilir bayern. hisselerinin yarısından fazlası alman vatandaşlarında olmak zorundadır. sonradan görme araplar bu kulübe yeşillenemez bile.
coronavirüse rağmen antrenmanlara yeniden başlamış olan bundesliga takımı. sosyal mesafeyi koruyarak ve gruplar haline ayrılarak antenmanları yapıyorlarmış. allah akıl fikir versin.
bu şartlarda bile antreman yapıyorlarsa vardır bir bildikleri diyerek azılı bir alman hayranı olduğumu tekrar hatırlatan kulüptür.