Aralık 1995 doğumlu Çek tenisçi. Bugün WTA 33 numarası olarak katıldığı Roland Garros 2021'de finale yükselerek teklerde kariyerinin zirvesine çıktı. Bugüne kadar Amerika Açık ve Wimbledon'da ana tablo görememiş ve son iki Avustralya Açık'ta ana tabloya çıkıp ikinci turu görebilmişti. Roland Garros'ta ise üçüncü kez ana tabloda mücadele ediyor ve geçen seneki dördüncü tur kariyerinin en başarılı sonucuydu. Bugün yarı finalde 18 numaralı seri başı Yunan Sakkari karşısında oldukça sakin ve dengeli bir mücadele ortaya koydu. Cumartesi çıkacağı Pavlyuchenkova maçında benim için favori olan taraf.

Kariyerindeki tek tekler kupası bu sene Roland Garros'tan hemen önce kazandığı WTA 250 turnuvası olan Strasbourg. Çiftlerde ise eski dünya bir numarası ve birer tane Roland Garros ile Wimbledon kupası sahibi. Ayrıca karışık çiftlerde de son üç Avustralya Açık şampiyonu.
Kadın tenisinin ne kadar vasat bir hale geldiğini bugün bir kez daha kanıtlayan Çek raket.

Roland Garros 2021 tekler finalinde Rus Anastasia Pavlyuchenkova'yı 6-1, 2-6 ve 6-4 ile 2-1 geçerek kariyerinin ilk Grand Slam zaferini kazandı. Bu zaferle birlikte canlı sıralamada 18 basamak yükselerek WTA 15 numarası oldu ve tekler kariyerinin en parlak derecesini elde etti.