Fenerbahçe Spor Kulübü 36. Başkanı

Doğum: 2 Kasım 1952
Uyruk: Türkiye
Boy: 1,73
- Futbolda 6 sampiyonluk
- 13 kupa
- Basketbolda 1 euroleague sampıyonluğu
- Voleyboyda dünya ve avrupa sampiyonluğu
- 50 bin kişilik stat
- Ataşehir'de spor salonu
- Samandıra can bartu tesisleri
- Topuk yaylası ve ankara tesisleri

Gibi başarılara sahip eski başkan.
Bugün doğum günü olan bizi kızdırsa da asla unutamayacağımız sevgili başkanımız. Fenerbahce kulübüne katkıları o kadar fazladır ki yaz yaz bitmez. Fenerbahçemizi 2000’li yılların net lideri yapmıştır. 3 defa son maçta çeşitli oyunlarla ve beceriksizlikler kaybettiğimiz kupalar olmasa 2011 yılında 13 senede 7, 8 şampiyonluk kazanmış biri olacaktı.

En büyük hataları daum, zico ve ersun hocayı takım belli bir vizyon kazanmışken göndermesi ve daha da kötüsü aykut kocaman ve futbol mantalitesine bu kadar sabır göstermesidir.

Peki katkıları nedir derseniz 1998’de gelen bir yönetim için berbat bir tesis ve küçük bir stadyuma devrim yaratması gösterilebilir. Şimdi daha da gür daha da gururlanarak sçylediğimiz biz stadı devlet ile değil tanamen kendi imkanlarımızla yapmamamız kendisi sayesinde gerçekleşmiştir.

Samandıra, dereağzı berbat haldeyken oralara çekidüzen gelmesi, topuk yaylası ve ülker sports arena’nın yaratılması.

Yine övündüğümüz fenerbahçe bir spor kulübüdür felsefesini en iyi uygulayan kişinin olması. Kadın basketbol, erkek basketbol, kadın voleybol, masa tenisi, kürek ve stketizm gibi arka plana atılmış bramşları gündeme getirmesi. 10 sene öncesinde dünkü mağlubiyetimiz konuşulmayacaklen dün gündemin bir numaralı konusu olmuitur ve mağlubiyet bizi büyük hayalkırıklığına uğratmıştır.

2011 yılında kahrolasıca şike operasyonu sebebiyle bu 5 branşta lig şampiyonluğu yaşamış takım aradaki farkı açacağı anlaşılmışken yıpratıldı. Bunu o dönem bizi eleştiren, üstümüze gelen Galatasaraylı olan rok gibi insanlar da açıklamıştır, itiraf etmiştir. Bizi dava eden adamlar ülkeden kaçmıştır, halen aranan suçlulardır. Bizi yine rakip takım yöneticilerinin suçlu ilan ettiği, federasyon da lobi yaptığı başkanımız ali koç tarafından da dile getirilmiştir. Çok sevdiğim duygun yarsuvat bile o zaman Fenerbahçe’nin yanında olmalıydık demiştir.

Neticede finansal olarak aziz başkan eleştirilse de bu operasyonların belimizi kırdığı unutulmamalıdır. Futbol, basketbol ve psikolojik olarak çok yıprandık.

İyisiyle kötüsüyle, kızdırsa da, bize bağırsa da aziz yıldırım’ın emekleri bu kulübe çok büyüktür. Benim Fenerbahçeli olma sebebimde iyi oynayan takımı sevmemdir o da aziz yıldırım önderliğinde yaratılmıştır. iyi ki doğdun büyük başkan.
Bu videoda ki konuşmasında çok haklıdır Fenerbahçe için çok cefa çekmiştir ancak kulübe hırsı neticesinde zararlar vermeye başlamıştır. Kanımca kendi de bunun farkındaydı seçim döneminde taraftarı beni kızdırmayın 20 sene daha gitmem diyerek tehdit etmiş ve gitmemesinin ceza olduğunu belirtmişti. Ne olursa olsun kulüpten böyle kopmasını istemezdim. Keşke hırsından vazgeçip bu görevi artık yerine getiremiyorum diyip bıraksaydı. Hiç bir zaman unutmayacağımız büyük başkan bütün emekleri için teşekkür ederiz.
başarılı olduğunu düşünmediğim eski başkanımız.

6 futbol lig şampiyonlukğu ve 1 euroleague şampiyonluğu, 1 ucl çeyrek finali, bir uefa avrupa ligi yarı finali 20 yıllık başkanlık sürecinde başarısızlıktır. kimse kusura bakmasın. 20 yıllık geçmişte kulüpte bir oyun karakteri, bir altyapı kültürü oluşturulurdu. ama yapamadı.

mesela bu sezon şampiyon olamazsak ali koç da başarısızdır. seneye de yapamazsa gene mi sabredeceğiz. burası sabır taşıspor mu ? artık başarısız kim olursa gitmeli.

başkana dönersek olimpik sporlara verdiği katkı açısından ise çok başarılıdır. kendisi masa tenisinden yüzmeye atletizmden voleybola kadar bütün branşlarda iddialı olmamızın sebebidir. teşekkürler başkan, bize güzel günler yaşattın, ama üzüntülü günlerimiz daha fazlaydı.
Şu üstümüze gelinen dönem de eksikliği fazlasıyla hissedilen her yer de Fenerbahçenin haklarını savunması gerektiği gibi savunup Takımı asla ezdirmeyen Ve gidişi yürek burkucu olan Efsane başkanımız.