Dmcleri karşılaştırıyorlar ya hani, felipe melo'dan da, fernando reges'den de, Luiz gustavo dias'dan da büyük topçu.

Edit: Luiz gustavo'nun birebirde dünyada silemeyeceği oyuncu çok az, o yüzden bayern'de oynadı zaten. Atiba oyunun iki yönüyle çok daha komple bir oyuncu. Hücuma katkısı muazzam üstü, beşiktaş'a geldiğinden beri hem hücumu hem defansı üst seviye oynuyor.
Felipe Melo'nun çeyreği, Luis gustavo'nun yarısı bile etmeyecek oyuncu.

Tabi koyunun olmadığı yerde Abdurrahman Çelebi hesabi övuluyor.
Hakkını vermek lazım hem karakteriyle hem oyunuyla gerçek bir türk futbolu efsanesi.

Atiba'nın yaptığı kolay olsa herkes yapardı. ama bu yaşına kadar ligi böyle süpürebilen ben pek görmedim helal olsun dede.
bir oyuncuyu överken başkalarıyla kıyaslamadan duramıyoruz.

t: yüreğini sahaya koyan profesyonel orta saha.
29 kasım 2020 fenerbahçe beşiktaş maçı'nda biri bize gol atarsa o kişi kendisi olur. Gustavo 90 dakika bu adamın ensesinde olmalı, atiba aksarsa bjk anadolu takımına döner. Maçtan ayrı konuşacak olursak kesinlikle heykelinin dikilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tüm takım taraftarları tarafından sevilen böyle temiz ahlaklı büyük futbolcuları çok seviyorum. Çok iyi bir futbolcu olmasının yanında çok büyük bir karakter. 37 yaşında olmasına rağmen sahaya yüreğini koyarak oynaması, takımını taşıması takdire şayan. Fenerbahçeli bir futbolcuymuş gibi seviyorum kendisini. Belki yetenek olarak futbolculuk olarak bir alex değil ama karakter olarak aynı alex gibi. Bugün yoğurtçu parkında alex'in heykelinin olmasının sebebi kazandığı şampiyonluklar veya attığı gollerden öte, karakteri, aidiyet duygusu ve takımı sahiplenişi. O yüzden heykeli dikilmeli işte.