22 ekim 1949 dogumlu fransız kurt hoca. Uzun yıllar boyunca arsenal'in teknik direktörlüğünü yapmış, efsane sıfatına nail olmuştur. Arsenal kariyeri boyunca 3 lig, 4 fa, 4 community sheild kazanmış, 2006'da da şampiyonlar ligi finali oynamıştır. Fransız genç futbolculara ilgisi ve oyuncu alırken ki cimrilliği ile meşhurdur. Futbolu gerçekten sever ve hatta ikinci lig düzeyindeki maçları bile takip ettiği bilinir.

Adı 2018-19 sezonu öncesinde bir dönem fenerbahçe ile anılsa da takımın başına cocu getirilmiştir. 19 ocak 2021'de bein sport'a verdiği mesut özil röportajında başkan ali koç ile arkadaşlığı olduğunu belirterek bana derin bir of çektirtmiştir. Insan düşünmeden edemiyor, şuan içinde bulunduğumuz maddi şartlarda genç oyuncuları sevip para harcamaktan nefret eden arsene wenger cocu'nun yerine takımın başına geçse neler olurdu?
Fenerbahçe iddiaları olduğu söyleniyor. Erol Bulut ile yollar ayrılırsa eğer kesinlikle teknik direktörlüğe getirilmesi gereken isim. Arsenal'de çok şeyler başardı çok oyuncu keşfetti çok şeyler kattı futbola umarım. Çok büyük oynamış olur Fenerbahçe büyük başarılar ancak bu şekilde kazanılır. Umarım bir gün.
Adama mert hakan'ı caner'i verelimde futboldan mi soğusun bu yaşında tekrar.

Emekli halinde kalması gereken bir zamanların başarılı t.d. si. Böyle saçma bir kadro ve streste camianın başına kesinlikle gelmemesi gerekiyor.

Edit: takıma teknik/ taktik katacağı zaten aşikar olan birisi. Ama önce abi/kardeş modelinden ve inat için sıfır planlamayla alınan saçma sapan futbolculardan kurtulmadan böyle bir hocaya böyle bir kadro verilmez.

Bu saatten sonra astronomik bir teklif olmadıktan sonra hiçbir şekilde takım çalıştırmayacak TD. En fazla milli takım çalıştırır ki gidip de 2. Ya da 3. Sınıf milli takımlara da kolay kolay gitmez.
Samandıraya kendine bağlamış adam. ille de hoca olmak istiyormuş fenerbahçe'ye.