Hastasıydım ters ayakla sağ kanat oynardı. Gelmiş geçmiş en iyi ters ayaklı kanat oyuncusudur bence, top kendisiyken parmak uçlarının üzerinde yürüye yürüye çalım atardı. Rakibin üzerine o kadar korkusuzca yürürdüki bek oyuncuları topu çalmaya yeltenemezdi. Kanattan topu sola sürüp vuracağını cümle alem bilmesine rağmen kimse buna engel olamazdı. 2012/2013 şampiyonlar ligi ve 2014 dünya kupası dönemlerinde üst düzey oynamıştır. Chelsea,real,bayern dönemlerinde üst düzey top oynamıştır. Özellikle bayern münih döneminde ki robben kadar dominant bir kanat oyuncusu hatırlamıyorum belki figo. En sevdiğim futbolculardan biriydi son dönemlerinde adı hep fenerbahçe ile anılırdı ama olmadı keşke olsaydı.
fc groningen takımıyla 36 yaşında futbola geri dönmüş futbolcu.
izlediğim en iyi kanat oyuncularından biridir çok garip bir tarzı vardı bu adamın, ona benzer bir futbolcu gelmesinin zor olduğunu düşünüyorum yeni nesilden.
Dünya kupasının ve futbol tarihinin en iyi 1v3 gollerinden birini atan hollandalı efsane futbolcu.

videoÖnce ramos gibi zamanının en iyi stoperini hızıyla ekarte ettikten sonra casillas kaleden çıkıp topu almak istemiş ama robben'in hızından korktuğu için tam çıkamamış bile.robben onu da yerde fakeledikten sonra ramosla pique kaleyi kapatmak istemişler, en son ramos hatasını anlamış ama artık fayda etmez topu müthiş bi yere vurup 3 ünüde keklik gibi avlamış bile kral.