Futbolcu

Doğum: 25 Şubat 2005
Uyruk: Türkiye
Boy: 1,76
Mevki: on numara
Ayak: sol ayak
Gs'ye u19 maçında mükemmel bir gol atan yetenekli futbolcu. 16 yaşında olmasına rağmen 19 yaşındakilerden iyi gözüküyor sahada.

Fiziksel ve mental gelişimine devam ettiği sürece büyük yerlere gelecek, uzun zamandır topa böyle hükmeden genç bir oyuncu görmedim doğuştan gelen inanılmaz bir yeteneği var, doğru işlenirse en iyi takımlarda oynar. Aynı zamanda maçtan sonra gs tv'de bile övgü aldı.

Not: malesef katılıyorum bu gelişimi merih gibi avrupa'da yapar umarım bizden bir şey olmaz.
--- alıntı ---

Futbol scout Jacek Kulig: "Yalan söylemeyeceğim, bu muhtemelen gördüğüm en yetenekli Türk genci. Muazzam potansiyel. 16 yaşında, son derece teknik, yaratıcı ve çok yönkü bir orta saha oyuncusu. Fenerbahçe Futbol Akademisi'nden, Arda Güler."

--- alıntı ---
çok yetenekli wonderkid.

ama muhtemelen tıpkı ömer faruk gibi sözleşme uzatmadan bizden gidecek. böylesine yetenekli futbolcular artık türkiye'de kalmıyor maalesef. 18'ine bastıkları an yurt dışına gidiyorlar. hatta daha erken.

bildiğim kadarıyla 18 yaşından küçük futbolcularla da en fazla 3 senelik sözleşme imzalanabiliyor. 5 senelik sözleşme imzalanabilse şimdiden sözleşmesi yenilensin derdim ama hem kendisi istemez, hem de istese bile mümkün değil.

çok da heyecanlı değilim kendisi hakkında o yüzden.
Umarım gelecek sezon forma şansı bulur dediğim futbolcu.

Forma şansı bulan, kendisini de dev aynasında görmeyen gençlerimiz neden ülkelerinin en büyük spor kulubünden kaçsınlar ki? 18 yaşında aileni, arkadaşlarını geride bırakıp, dilini, kültürünü bilmediğin farklı bir medeniyette futbola tutunmaya çalışmak kariyer gelişimi için pek de iyi bir adım olmayacaktır. Sonuçta düşük seviyeli de olsa oyle ya da böyle gelişim sağlanabilecek seviyede bir ligimiz var. Kulubümüzün maddi imkanları desen bu çocukları tutmaya yetecek seviyede. Futbol kültürümüz gelişmiş diyemesek de büyük ilgimiz var sonuçta Henüz daha afrika da olmadık!

Zaten Eğri oturalım doğru konuşalım biz genç sporcularımızı cahilliğe mahkum şekilde yetiştiriyoruz. 18 yaşına kadar herhangi karakter geliştirememiş, birey olamayan, aşiret bağlarından kopamamış gençlerimizin avrupa'da ne denli başarılı olabileceklerini düşünüyorsunuz?

bizim kültürümüzde nispeten birey yetiştirebilen aileler bile yurtdışı konusuna mesafeli yaklaşır. Aile çocuğunu gelir kapısı olan bir makine olarak görüyorsa orayı bilemem, zaten o çocuk da hiçbiryerde başarılı olamaz.

Ömer faruk beyaz'ın mevcut hali ile frankfurt'da forma şansı bulabileceğini düşünen var mı mesela? Türkiye'de, fenerbahçe tarafından farklı bir kulube kiralansaydı çok daha rahat tecrübe kazanabilir, gereken seviyeye geldiğinde de oynamak için avrupa'ya gidebilirdi.

Edit:

oyunkuranstoper
uyardı, ömer faruk stuttgart'a gitmiş.
Gördüğüm en yetenekli genç oyunculardan biri. Adam topa değdiğinde bu iş için doğduğunu anlıyorsunuz. Barcelona alt yapısında olsa ince işkeyerek 100 milyona falan çıkarırlardı bu çocuğun potansiyelini.

Bizdeki geleceğini göreceğiz. umarım eljif gibi iyi para kazandırır.