cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Altay Bayındır
Doğum: 14.04.1998 Uyruk: Türkiye  Boy: 1,98  Mevki: kaleci

altay bayındır

 • kendisi şuan çok genç. ileride daha da tecrübe edinecektir. böyle refleksi iyi olan bir kaleci bulmak zor. bu sezon altay ile devam edilmeli ve kendisine güvenilmelidir. bir 10 sene daha güvenebileceğimiz bir kaleciye sahip olmak çok güzel bir duygu.
  oturup kalkmasını, iki kelimeyi bir araya getirip konuşmasını ve oturaklı tavırlarını takdir ettiğim, bahsedilen özellikler futbol dünyasında yorumcular ve td'ler dahil ender görüldüğü için kendisini çölde bir vaha olarak nitelendirebileceğim yetenekli kalecimiz.

  yolu bahtı açık olsun.
  Kalemizi rüştü gibi volkan gibi koruyacaksa hiç korumamasi gereken kaleci. Ikisi de iyi kaleci değildi kendimizi kandırmayalım, ha rüştü gene bir nebze daha iyiydi ama volkan çoğu zaman sadece vasatti. Su an için refleksleri fena olmayan bileği de düzgün kaleci izlenimi veriyor ama yan top ve yer tutma olayları hep sıkıntılı. Çok isterim oyuna alisson gibi yön versin ve mükemmel de kaleci olsun ama olmaz gibime geliyor, inşallah yanılırım.
  akıllı çocuk.

  "Geçen hafta Farnolle'ün öne çıktığını hepimiz görmüştük, kalenin içinden adım atarak topa yetişme olasılığın yok. Hocamızın tekrar pozisyonu izlediğini düşünüyorum. Bunların iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Biz geçen hafta bir penaltı kaçırdık, o penaltı sayıldı. Bu hafta da gol atmıştık. Biz şampiyonluğu hedefleyen bir takımız, fazla takılmamak gerekiyor, daha fazla çalışacağız."

  "Kendimi Fenerbahçe'ye fazlasıyla ait ediyorum. Konuşulan şeyleri dinlemeden olumlu yönde düşünüyorum. Her türlü bir baskı geliyor, soğukkanlılıkla çok çalışmak gerekiyor. Her zaman böyle devam edeceğim."
  Sercan'ın haberi biraz ısmarlama haber gibi geldi bana.

  Habere göre manu tarafından izlenen futbolcu. Manu gibi özellikle Ferguson döneminde inanılmaz bir oyuncu tarama ekibi olan dünya devi elbette Altay'ı da izlemiştir, izleyecektir. Çünkü adamların işi bu. Fakat bu demek değil ki yazın gelip 20 milyon Euro teklif edecekler.

  Evvela yan topları düzeltmesi gerekiyor.

  Tecrübe eksikliği, şu an için bence dikkat çekici derecede göze batmıyor. FB gibi bir takımda bu yaşta as kaleci olan başkası olsa ayakları titrer, fakat burada çok iyi.

  Bir başka geliştirmesi gereken nokta ise bazen haddinden fazla topu ayağında tutuyor, rakiplerde bunu avantaja çevirecek bir press gücü olmadığı için bir şekilde tolere ediyor fakat manu olmaz crystal palas diyelim oraya gitti, Leicester gibi Liverpool gibi iyi press yapan takımlar bunu cezalandırır. O noktada oyunu daha iyi okumalı.

  Her şeye rağmen destek olmak gerekiyor. Yeni kaleci antrenörü ile gelişimi sürecektir umarım. Son olarak genç oyuncu bulduğunda en kötü aldığın fiyata elden çıkartma şansın var zajc ta ya da eljif'te olduğu-olacağı gibi. O sebeple gelecek 10 yıl sönmüş yıldız yerine potansiyel yıldız adayları bulup, geliştirip aldığımız fiyatın üzerinde satış yaparak gelir elde etmekten başka çaremiz yok.
  (bkz:marco knoop)

  performansı yeni kaleci antrenörü geldiğinden beri yükselen kalecimiz. açıkçası bugün(*) kendisine pek görev düşmedi lakin yan toplarda fena değildi. üstelik daha genç.

  bakın bu kalecinin bir sürü artısı var.

  1) uzun boylu
  2) karşı karşıya pozisyonları iyi çıkarıyor.
  3) uzaktan şutlarda iyi.
  4) ayakları düzgün.

  peki eksileri ne? sadece yan toplar. onu da düzeltirse inşallah fenerbahçe'nin kalesini uzun yıllar korur. bu sene bizi en az 7 maçta ipten almıştır abartısız.

  tanım: fenerbahçe'nin kalecisi.
  Muazzam bir kaleci. Gelecekte daha iyi olacak. Sanırım yeni kaleci antrenörü ile gelişimi hızlandı. Yan top eksiğini tamamlarsa milli kaleyi almalı. Bravo Altay. Milli kale senin olmalı.
  Şu an itibariyle fenerbahçe seviyesinde değil. Belki gelecekte real madride gider , ballon dor alır bilemem ama net bir şekilde bu yıl yaptığımız en büyük hatalardan biri.
  gol kurtarma yüzdesi ve 12 maçta kalemize gelen ilk topun gol olması ne dediğimi açıklar nitelikte. Musleranın gol kurtarma yüzdesi seksenlerde. Ekstra olarak yan top becerisi resmen sıfır. Mehmet demirkolun kullandığı bir söz var , kendisine mi ait bilmiyorum ama altay-Fenerbahçe ilişkisini çok güzel özetliyor:
  Kalecine rağmen şampiyon olamazsın.
  şu anda fenerbahçe seviyesinden daha yukarda olan kaleci. vallahi yeter yahu 19 sene volkan demirel izlemesek kötü kaleci diyeceğim de işte volkan demirel'in yanında oliver kahn veya Manuel Neuer gibi kalıyor. en azından karşı karşıya kalınca diyorum ki altay yemez. yok yani ne yapabiliriz onu anlayamıyorum Harun Tekin mi geçen sene gördük? eee de gea 'yı da alamayacağımıza göre...
  Bu maçta da rodallega'nın karşı karşıya pozisyonunu çıkarmış genç kaleci. Karşı karşıyalarda çok başarılı. Yan toplarda ise bir o kadar başarısız. Gelecek Seneye gençlerin gelişimine önem veren bir yabancı hocayla girersek (mesela Roger Schmidt) ve bu hoca beraberinde düzgün bir antrenör ekibi getirirse bu senekinden çok daha iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyorum.
  rezalet takımın arkasındaki performansını gördük. bu rezil takıma rağmen bu sezonki 10 12 puanı kendisi kurtardı diyebiliriz. önünde sağlam stoperlerin bulunduğu bir takımda performansını merak ettiğim genç file bekçimiz.
  Rakip forvetle karşı karşıya olan pozisyonları kurtarıp bizlere umut saçan, büyük potansiyelli kalecimiz Altay bayındır'ın doğum günü bugün. İyi ki doğdun güzel kardeşim
  doğum günün kutlu olsun altay. buraları okumuyorsundur eminim ama bir gün fenerbahçe sözlük büyüdüğü zaman eminim her fenerbahçeli futbolcunun uğrayacağı bir mekan olacak. sen de okursun belki o zaman ^^.
  geriden oyun kurarken, kendi kendine heyecanlanıp bağıran ve topu dikmesini isteyen taraftarların acımasızca eleştirdiği büyük potansiyelli file bekçisi.


  Öncelikle ligdeki kaleciler arasında en iyi oyun kurma becerisine sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunu yaparken müthiş bir soğukkanlılık ve cesaretle yapıyor. çalışacağı tüm teknik direktörlerin bunu yapmaya devam etmesini isteyeceği bir özellik. birebir pozisyonlardaki kabiliyetini ve potansiyelini anlamak için biraz futbol izlemek yeterli olacaktır. aşırtma vuruşlara karşı yaptığı kurtarışlar da ekstrası. ayrıca ne olursa olsun vazgeçmeyen, pes etmeyen bir yapıya sahip ama ayaklarıyla yaptığı kurtarışlar onu diğer kalecilerden ayıran en büyük özelliği. bu işi yapan en iyi isim david de gea'nın oyun kurmadaki becerisi tartışılır fakat ayaklarıyla yaptığı kurtarışlar olağanüstü. Altay da bu yönden ona çok benziyor. boyuna rağmen aşırı çevik bir kaleci. bu sezon gaziantep maçındaki kayode, başakşehir maçındaki dirar'ın hatası sonrası visca pozisyonları en akılda kalanlar. bunlar kesinlikle normal kurtarışlar değiller. futbolculuk yetenekleri yanı sıra liderlik vasfı olan karakterli bir insan. maç sonu yaptığı konuşmalarla aklı başında birisi olduğunu anlamak zor değil. gelelim zayıf yönlerine. kaleden ani çıkışlarda ve yan toplarda sıkıntı yaşadığı aşikar. çıkışlar için bir şey söylemek zor ama yan toplarını geliştirebileceği kanaatindeyim. cesareti ve fiziksel üstünlüğü buna müsait. demem o ki bir çok yönden büyük potansiyel vadeden bir kaleci.


  ayrıca günümüz medyasının ve spor kamuoyunun, milli takım kalecisi olma potansiyelindeki bir oyuncuya karşı sergilediği tavır, ülkedeki fenerbahçe düşmanlığının ne boyutta olduğunun önemli bir göstergesi. bizim taraftarlarımızın bu fikirlere kapıldığını görmek de bi' o kadar üzücü.
  "fenerbahçe'de başarılı olmak ve Avrupa'da da takımımla başarılı olmak istiyorum. Her şey zamanı gelince güzel. Ayrılacaksam bile hem kulübümün hem de benim menfaatlerimin örtüşmesi ve kulübümün de onayı gerekir. "


  Açıklamasını yapmış kalecimiz.
  Astronomik bir teklif gelmediği sürece satılması yanlış olacak yerli ve potansiyelli genç kaleci.


  Özellikle son 10 yılda kaleci transferlerinde iyi bir kaleci bulmak ve uygun maliyete bulmak giderek zorlaştı. Altay hala istediğimiz seviyede bir kaleci olmasa da özellikle modern futbolun geldiği noktada ayaklarını iyi kullanan, atletik özelikleri iyi kaleciler ön plana çıkmaya başladı. Karşı karşıya pozisyonlarda ve penaltılardaki başarısı da kendisini özel kılıyor.


  Elbette astronomik bir teklif gelirse her futbolcu satılabilir ancak doğru planlama yapılmadan oyuncu satılmasının sonucunu defalarca yaşadık. En son Simon kjaer ve Nani takımdan ayrılmıştı ve yerlerine gelen transferlerden sonra geldiğimiz nokta ortada.
  kendisinin ederi en fazla 10 milyon eurodur mevcut haliyle. o da potansiyelinden dolayı.


  şimdi soru şu: seneye 1. sınıf yabancı bir kaleciye para basılıp alınacak ve şampiyonluk için iddialı bir kadro mu kurulacak? yoksa yapılanmaya gidilip potansiyelli gençler mi oynatılacak?


  eğer 1. seçenek yapılacaksa kendisi satılabilir astronomik bir teklif gelmese dahi. ama 2. seçenek yapılacaksa kendisinin takımda kalmasından yanayım. şu anki önemli zaafı yan toplar gibi görünüyor. ve ileride çok iyi bir kaleci olma potansiyeline sahip.

  'a katılıyorum. yerini dolduramayacağımız oyuncuları gönderiyoruz ve yerlerine onların seviyesinin yanına bile yaklaşamayacak seviyede oyuncular alıyoruz. bu ise vasatlığa alıştırıyor bizi.


  umarım yönetim ince eleyip sık dokuyordur bu konu hakkında.
  Kesinlikle güvenmemiz gereken kaleci. bir genç futbolcudaki en büyük problem genelde özgüven eksikliğidir. genç bir oyuncu bir hata yaptıktan sonra özgüvenini kaybeder. altay sene başında çok özgüvenliydi. sadece iki sıkıntısı vardı. biri her topu rakibin önüne çelmesi diğeri de yan toplardaki sıkıntısıydı. ilkini çözdü bile. Yan toplarda ise sadece kaleci değil defans da sorumludur. iyi bir defans hattıyla oynarsa ikincisini de çözer. Sezonun ilk maçlarında çok iyiydi. sonra alanyaspor maçında hatası yüzünden maç kaybettik. normalde 21 yaşında bir futbolcu bu olaydan ve taraftardan yediği aşırı tepkiden sonra özgüvenini kaybederdi. ama altay kaybetmedi. sonra oynadığı maçlarda da arada yaptığı hatalar özgüvenini hiç etkilemedi. Kesinlikle satmamalıyız. eğer satarsak ikinci bir mert günok vakası olur.
  Adı ajax ile anılıyor, iyi bir pazarlık yapmak şart 10 milyon euro'dan aşağısı eksik kazanç olur.
  Tanım:Fenerbahçe'nin 98 doğumlu genç, yetenekli kalecisi.
  Hata yapıyor tamam da adamın önünde ki bek ve stoper kendi mevikisinde oynayan adamlar bile değildi durmadan bireysel hata yapan kötü bir hattı bunu bir göz önünde bulundursun taraftarımız.


  Özgüveni bozulmazsa biraz daha tecrübelendikten ve kendini geliştirdikten sonra avrupa'ya gider.
  bence fenerbahçe'ye iyi para kazandıracak bu çocuk.
  Kazandırdığı bilmem kaçıncı maç. Önüne sağlam stoper koyduğunda kaleyi de gole kapatacaktır. Altay ve ferdi elimizdeki elmaslar. Parlatıp ekonomiyi düzeltmemiz lazım.
  lacisozluk lacisozluk