birkaç gündür cılız seslerle dile getirilmeye çalışılan bir grupmuş bu.
nedir, kimlerdir bilemiyorum. hükümete yakınlığı olan birileriymiş. ali koç'un tavırlarından ve başkanlığından memnun değillermiş.
hoşnutsuzluk olabilir, çok normal. takım iki senedir yerlerde. sadece başarı da değil kıstas. kimse kimseyi sevmek zorunda değil. öyle ki bu bir başkanlık yarışı, kongre üyesi olan herkes başkan adayı olabilir. özellikle de aziz yıldırım gibi bir devin ayrılmasından sonra kendisine güvenen herkes aday olabilir. bir mahsuru yok elbette.
lakin kapalı kapıların ardında, malum çevreden destek arayarak, onlardan belirli güvenceler alınıp bir şekilde başkan hayali kurmaya kalkan varsa sandıkların sayımı yapılmadan stadyumu terk etmeye başlar. fenerbahçe'ye kimse başkan atayamaz. bunu yapabilmek için bankalar birliği ile tff'nin içindeki malum zihniyet bu sezon çok üzerimize geldiler. fakat gerektiği yerde biz dur demesini de biliriz.
şu an fenerbahçe tarihinin en güçsüz döneminde. hem maddi sıkıntılar, hem sportif başarısızlık. üstüne siyasi sebepler ve futboldan temizlenemyen malum camianın egemenliğine ek olarak ülkenin kuzeyinden tüneyen mikromilliyetçi güruhun domine ettiği öteki kanat üzerimize geliyor.

fenerbahçe başkansız kalmaz. her zaman buraya başkan olmak isteyenler oldu olacak. fakat burası başka yerlere benzemez, buraya başkanı kimse a t a y a m a z. biz isteriz ya da istemeyiz. o kadar.

bu oluşumun orta vadede hedefleri ali koç'u devirmekse, serdar bilgili'yi vaktinde yemek için yapılan hamleler geliyor aklıma, ürküyorum. umarım o yola girmezler, tribünleri birbirine düşman etmezler.
A haberde ali koça ve fenerbahçelilere bölücü diyenlerle aynı kişilerdir. Bu kişiler fenerbahçe gibi 25 milyonluk bir camianın başkanın kendilerinden olmayan güçlü muhalif bir figür olmasını istemezler. Hele başarılı olup kahramanlaşmasını hiç istemezler. Bu sene bize yapılan hem saha içi hem saha dışı düşmanlığında sebebi budur. Bize saldıranlar bizim başkanımız olmak istiyor. Olamadıkları sürece kulübe saldırıyor hakemle önünü kesiyor medya eliyle saldırıyor ya da transfer yapmasına bile izin vermiyor, bu sene gördüğümüz gibi. işte böyle kokuşmuş kirli pislik bir düzenin içindeyiz ve bu düzenin içinde temiz kalmayı başaran tek şey Fenerbahçemiz. İnşallah başkan bu sene iyi bir takım kurup iyi bir hoca getirir. İyi bir takım kurarsa önünü hakemler bile kesemez. Onları ancak böyle yenebiliriz.
ali başkanın şu kulube yaptıklarının, göğüslediği sorumluluğun yarısını alamayacak adamlar muhalefet etmesin. sportif olarak başarısızız. evet. her takımın başına gelebilir. fenerbahçe,ali koç'a düşman tayfanın bilmediği ama herkesin bildiği gibi çok büyük kulüptür. düştükten sonrasında hep kalkmıştır, kalkacaktır da.

bu sözde muhalif tayfanın her yerde sesi çıkıyor ancak ne şekli var ne cismi. çık meydana, aslan gibi muhalefet et kardeşim. o yüzden, ciddiye almayın.