Şampiyonluklar kazanmış, hatta Avrupa kupalarında mücadele vermiş o kupaları kazanmış, takımlarını o strese hazırlayabilmiş, kriz anlarında sorunu çözebilecek hem fikirsel hem yönetimsel hem de özgün ağırlığı bakımında kuvvetli teknik direktörler.

Bunlardan kariyeri düşüşte olanları var, yükselişte olanları var yaşına karşın yeni yükselenler falan var.

Peki bugün FB taraftarları arasında konuşulan a sınıfı teknik direktörler için bir düşünelim, bielsa, ragnick gasperini gibi isimler geçiyor. Kariyerlerine bakınca bu teknik direktörlerin kazandıkları kupa neredeyse yok. Sarri gibi hocaların adı geçiyor, daha 2 sezon evvel juventus'u çalıştırırken neden gelsin. Wenger deniliyor eyt'den emekli olmasına ek tarihin en loser teknik adamlarından. Lôw deniliyor, 3 ay sonra kovulur.

Kısaca a sınıfı diye tabir edilen isimleri ne getirebiliriz, ne ikna edebiliriz ne de Ali Koç'un o inanılmaz vizyonu wikipedide gasperini yazıp kupa görmeyince bunun iyi bir hoca olduğunu anlayabilecek seviyede.

Maalesef ki seneye Kemalettin Şentürk falan gelirse hiç şaşırmam.
Sene başında düşünülen rebrov ve bjeilca bile a sınıfı olmasa da ona aday adamlardı. Biri 5 birisi 6 kupa kazanmış ve bu sene başarılı olmuş adamlar, özellikle rebrov. Taraftar istedi ama inatla gelmediler sAnırım emre istemedi.

Ama bizimkiler a sınıfı diye 1 sene alanya'yı çalıştırıp 5.yapmış vasat adamı getirdiler yapay zekalardan falan aratıp :d
Aldığı kararlara, yaptığı işlere çok karisilmamasi gereken hoca grubu.

Fb çiftlik olduğu, patron kompleksli Ali herkese diklendigi, topçular cetelestigi için Fener'e gelirse altı oyulur bu tip hocanın.

Ali yönetiminin obradovic'i nasıl yonetemedigini, karakterini nasıl tasiyamadigini hatırlayalım.
Obradovic'i mi denesek acaba(*)? Emre tamamı ile kovulmadıktan sonra kimin geleceği önemli değildir. Mevzu eninde sonunda top oynamayan takımın başına emre'nin geçmesi ve onun iş bilmezliğinden top oynayamamasına evrilir.