Bir milli takım neden o ligin kulübüyle maç yapar ki anlamak güç, maçtaki iddialar doğruysa yani bir futbolcu bir sporcuya tokat falan attıysa ve hakem buna kırmızı kart vermediyse önce o hakemi, sonra bunu örtbas etmeye çalışan tff yöneticilerini ihraç edeceksin, ardından da bunun cezai değeri neyse marcao'ya da o cezayı vereceksin. Hiç zannedilmesin hazırlık maçındaki kartlar lig maçlarına yansımaz diye. Disiplin cezaları ( küfür - kavga vb) lig ve kupa maçlarına yansır.
ümit milli takımımızın dünya üzerinde ülke takımı kalmamış gibi bir kulüple hazırlık maçı oynaması abesle iştigaldir. Kaldı ki önce bize teklif etmişler biz etik olmaz diye kabul etmemişiz. Bide üstüne kulüp topçusu milli oyuncumuza tokat atma cüreti göstermiş ve maç yarıda kalmıştır. tabi ki malum camia olması sebebi ile bu olay basında yeteri kadar yer bulamamıştır. ilgili kulüp takımı da herhangi bir görüntü vermeyerek durumun unutulmasını istemektedir.
Sosyal medyada pek çok yorumu okudum. galatasaray savunucuları iddia sahibi iddiasını kanıtlamak zorunda diye bir şeyin peşine takılmışlar gidiyor. İyi de arkadaş bizde bir şey demiyoruz ki bilmiyoruz var mı böyle bir olay yok mu ? Ve bunu ispatlayacak görüntüler bizim elimizde değil bu görüntüler ya galatasaray 'ın yada milli takımın elinde . Ve bu görüntüler için biz ne polisiz ne de savcı. Böyle bir durum için dava açıp o görüntüleri de istemeyiz. Ama çok kolay bir yolu var ülke gündemini meşgul eden bir olay için zaten böyle bir şey olmadıysa hemen görüntüleri yayınlarsın milli takımı da bu gündemden kurtarırsın.. Yada böyle bir durum varsa bile bu yaşananları bizde tasvip etmiyoruz ve durum daha da kötüleşmemesi adına maçı yarıda bitirdik, Oyuncumuza da gerekli uyarıları verdik der geçersin. Ama en kötüsünü yapmak işte bu yapılanlar. Neden en kötü senaryo bu yaşananlar peki ? Çünkü böyle saha içinde yaşanan ufak bir olayın bile üstünü kapatmaya çalışanlar kim bilir daha neler yapıyordur algısını oluşturuyor. Çok basit bir şey istiyoruz doğruyu bilmek !!!

Ayrıca son olarak ümit milli takım başka kendine takım mı bulamamış ? Ve ben sade bir futbol sever olarak aynı milli takımımızın hazırlık maçını izlediğim gibi ümit milli takımımın hazırlık maçının özetini dahi neden izleyemiyorum ?
özeti halen mevcut olmayan karşılaşma.

tamam kardeşim, değerli marcao'muz tokat mokat atmadı, maç gerginliğiyle tamamen ümit milli topçuların hareketlerinden kaynaklanan birtakım sertlikler yaşandı, maç da muson yağmuru yağıyor diye yarıda bırakıldı. inandık tüm bunlara.

ama en azından özetini koyuverin de topçu analizi yapalım yahu. o nerede hani? gizleniyor mu yoksa? yok canım ondan değildir.