yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar alımları şu an için kapalıdır!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk
    lig tv
     20:00
6 - 0

6 kasım 2002 fenerbahçe galatasaray maçıSıradan bir derbi maçı. (*)
Kırmızı kart gördükten sonra 3 tane daha salladığımız fantastik maç.
bir futbol maçı.

(bkz:5 istediler 6 oldu)
(bkz:10 istediler zaman yetmedi)
17 yaşına girmiş maç.
Unutulmayan maç.

*****
Nihat Özdemir: "7 kişi kalan rakibin üzerine gitmeyerek bize yakışanı yaptık"
2001-02 sezonunda Fenerbahçe'nin 1-0 kazandığı, Galatasaray'ın kırmızı kartlar sonrası 7 kişi bitirdiği maç sonrası Sarı-lacivertli kulübün asbaşkanı Nihat Özdemir, "Fenerbahçe asil bir takım. Düşene bir de biz vurmayız. Futbolcularımız asilliklerini gösterdi ve Galatasaray'ın üzerine fazla gitmedi. Bana sorarsanız Fenerbahçe'ye yakışanı yaptılar" demişti.

Uğur Boral: "Şu ana kadar bizimle oynamadıkları için yenilgisizdiler"
2007-08 sezonunun ilk 14 haftasını namağlup geçen Galatasaray'ın bu serisi Kadıköy'de aldığı 2-0'lık yenilgiyle bozulmuştu. Uğur Boral karşılaşma sonrası bu durumu; "Rakibimizin bu haftaya kadar yenilgisiz olmasının nedeni bizimle oynamamış olmalarıydı" diyerek Sarı-Kırmızılılar'ın ancak fikstür şansı sayesinde bir yenilmezlik serisi yakalayabileceğini belirtmişti.

Volkan Demirel: "6 Kasım'da 6-0 olmuştu, 9 Kasım'da da 9-0 olabilirdi"
9 Kasım 2008'de 4-1 sona eren maçın ardından Volkan Demirel, "Fenerbahçe formasının hakkını en iyi şekilde verdik. Maçtan önce Galatasaraylı taraftarlar, '6 Kasım'ın intikamını alacağız' diyorlardı. Ancak biz 9 Kasım'da neredeyse 9-0 kazanacaktık. Tüm Fenerbahçeliler'in Galatasaray maçı bayramı kutlu olsun" diyerek maç öncesi iddialı konuşan rakiplerine net bir cevap vermişti.

Yasin Çakmak: "Her hafta Galatasararay'la oynasak güle oynaya şampiyon oluruz"
4-1'lik maçın ilginç demeçlerinden biri de Yasin Çakmak'a aitti. Yasin, "Takım olarak kazanacağımızdan emindik. Galatasaray karşılaşmaları bizim en kolay motive olduğumuz mücadeleler. Gücümüzü sonuna kadar yansıtabiliyoruz. Keşke her hafta Galatasaray'la oynasak. Öyle olsa şampiyonluğu güle oynaya kazanırız" diyerek fikstürde değişim istemişti!

Sabri Sarıoğlu: "Buraya gelince anlamadığımız bir şeyler oluyor"
Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu, 25 Ekim 2009'da 3-1 kaybettikleri maçın ardından "Kazanmak için çıkmıştık. Çok inanmıştık ama olmadı. Buraya gelince bir şeyler oluyor ama anlamıyorum" diyerek Fenerbahçe'nin Kadıköy'deki serisinde çözemediği noktalar olduğunu belirtmişti!

Volkan Demirel: "Yine bir rakibimiz beraberliğe sevindi"
2010-11 sezonunda 0-0 sona eren maçtan sonra Volkan Demirel'in lafları gündeme oturmuştu. Daha önce yine Kadıköy'de oynanan ve 1-1 biten Beşiktaş maçı sonrası da rakibin sevindiğini hatırlatan Volkan, "Geçmiş derbilere baktığımızda böyle bir skor olmaması gerekiyordu. Yine bir beraberlikle karşı tarafı sevindirdik" diyerek rakiplerinin kendilerinden bir puan almaları halinde bile sevinmelerine dikkat çekti.

Fatih Terim: "6-0'ın faturasını tek başıma ödemeye hazırım"
Tabii ki Kadıköy derbilerinin unutulmaz demeçlerinden biri de Fatih Terim'e ait. 6 Kasım 2002'de 6-0 biten maçın ardından Terim, "Her yenilgiden sonra bir şeyler söylenirdi. Ancak bu karşılaşmadan sonra, şöyle olsaydı, böyle olsaydı, direkten dönmeseydi demenin manası yok. Yenilginin faturasını tek başıma ödemeye hazırım. Sorumlu birisi varsa ne başkan ne yönetimdir. Bu sonucun tek suçlusu benim. Galatasaraylılar bunu hak etmedi. Onlara böyle bir şey yaşatmaya hakkımız yok. Transferinden, sistemine kadar bu yenilginin faturası sadece bana ait. Bunu birilerinin ödemesi lazım. O kişi de benim. Yönetim kurulunun alacağı her türlü karara saygı duyarım" diyerek hezimetin faturasını üstlenmişti.

Ümit Özat: "Klasik bir Galatasaray maçı!"
6 Kasım'daki maç sonrasındaki ilginç demeçlerden biri de Ümit Özat'tan gelmişti. Ümit Özat kendisinin de gol attığı tarihi farktan sonra gayet soğukkanlı bir biçimde, "Klasik bir Galatasaray maçı oynadık. Maç öncesi Saadettin (Saran) Abi'ye gol atacağımı söylemiştim. Golüm, tatlının üzerine kaymak gibiydi" demişti.