önümüzde bulunan bir ihtimal. diyelim ki federasyon başvurumuzu kabul etti ve de 1959 öncesi şampiyonluklar da yıldız hesabına katıldı. direkt olarak 5. yıldızı formamıza ekleyeceğiz demek önümüzdeki sezon.

tabi şampiyonluklar kabul edilse dahi yıldız hesabına katılması uzak bir ihtimal.
Ali koç acaba hangi tarihçiye danışıyor çok merak ediyorum. Fenerbahce'nin 6.yıldızı takması gerekiyor. Bütün dünyada kabul edilen şampiyonlukları niyeyse biz bir türkiye'de saymıyoruz. Galatasaray'ın da mesela bu sezon 5.yıldızını kovalıyor olması gerekir.

Cuma liginin tanınmamasının hiç bir tarihsel şuurda yeri yoktur. Fransa 5.cumhuriyettini yaşıyor sadece son cumhuriyetteki şampiyonluklar mı tanınmalı? Yok artık.

Almanya'da yüz yılda 6 farklı devlet ile (imparatorluk, weimer cumhuriyeti, nazi imparatorluğu, batı almanya, günümüz almanya'sı) şampiyonluklar yaşandı, alman futbolu 30 yıllık mı? Yuh.

Bir de cuma ligi'nin mahalli lig olduğunu iddaa eden andavallar çıkacaktır. Mahalli lig falan değildir kardeşim, osmanlı'da yalnızca türk takımlarının mücadele ettiği tek ligdir. Günümüzde futbol sadece istanbulda oynanıyor olsa istanbul şampiyonu hangi ülkenin şampiyonu olacak? Arkadaşlara göre Bizans herhalde(*).

106 yıllık tarihi olup da beşlik yıldız sisteminin kullanılması da ayrı rezillik. Onluk sisteme gecilmeli. Aslında olması gereken yıldızlar şu şekilde:

-Fenerbahçe(30)***
-galatsaray(24)**
Beşiktaş(18)*