spor toto süper lig
2020-2021 Sezonu 16. Hafta karşılaşması
0 - 3
beIN sport
halis özkahya
recep tayyip erdoğan stadyumu
Covid pozitif oyunculardan mahrum çıkacağımız maç.

Ama bu virüs en azından uzunca bir boslugumuz olan döneme denk geldi. Az maç kaçırılır diye umalım.

#42220
tff karantina süresini 10 güne indirmişti, bugünü sayarsak maça tam 10 gün var. acaba topçularımız 1 gün ile maça yetişecek mi yoksa 1 günle mi kaçıracak çok merak ediyorum.

tanım: gustavo, caner ve serdar'ın kadroda olup olmadığını merak ettiğim maç. bizim tarihimiz şanssızlıklarla doludur, kesin oynayamazlar.
bugün covid cıkan 3 futbolcumuzun oynayamayacağı karşılaşmadır. oyuncular covid'den çıktıktan sonra bir de antrenmanlara girmek zorundalar. karantina bitecek, antrenmanlara katılacaklar, form tutacaklar derken muhtemelen 3 haftayı bulur ilk on bire geri dönmeleri. yani muhtemelen 1 kupa maçı(*) ve 3 lig maçı(*) kaçırırlar.

bizim adımıza kötü haber maalesef. özellikle sıkıntılı olduğumuz savunma bölgesini düşünmek bile istemiyorum.
- sakatlar döndü
- covid pozitifler negatif oldu
- gs puan kaybetti
- gs'nin önündeki fikstür sıkıntılı, çok eksikleri var ve dar takvimde oynayacaklar
- yendiğimiz takdirde zirve yarışına tekrardan ortak oluyoruz.

Bizim için sezonun en önemli maçı diyebilirim, ya tamam ya devam maçı. 11 gün dinlendik ve Güzel bir oyunla 3 puan alırsak tekrardan geleceğe umutla bakabiliriz. Ama burada da puan kaybı yaparsak bodoslama düşeriz, sonra hoca gider vb gerisini biliyoruz zaten. Bu senaryoyu defalarca yaşadık.

Yüreğinizle oynayın, sahaya karakter koyun "Bizim için oynayın" . Vakit şampiyon olma vakti, tek bilek olma vakti.

Fenerbahçe gibi oynayın.
Haftasonunda yaşanan hakem kararlarını düşününce, hakemin maça lehimize ya da aleyhimize etki etmesini üzülerek bekliyorum. Umarım hakemi hiç konuşmayız ama idare etme durumu bu ülkenin ne yazık ki bir gerçeği ve bunu yaşayacağız gibi hissediyorum.

Zaten lehimize bir hakem hatası olursa hiçbir şey olmamış gibi Alanyaspor maçına kadar gündeme getirileceği de ortada.
kritik bir maç.

kazandığımız takdirde zirve ile aramızdaki puan farkı 2'ye inecek. şu an bizden yukarıda olan 3 takım var, bjk alanya ve gs. alanya'nın maç fazlası olduğu için onları saymıyorum. diğer 2 takım bjk ve gs ise 17 ocak tarihinde inönü'de karşılaşacaklar ve puanlar kaybedecekler. özetle, biz kendi maçlarımızda sıkıntı yaşamazsak devreyi lider kapatabiliriz, en kötü 2. olabiliriz.

tabi bu ihtimalleri gerçekleştirmek için bu maçı kazanıp geçen hafta başlayan galibiyet serimizi sürdürmeliyiz. vurduğumuz gol olsun!