yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

4 nisan 2015 fenerbahçe takım otobüsüne saldırı/
2
türk futbolunun en rezil olaylarından biridir. şampiyonluk yarışında 5 gol attığımız rize deplasmanından dönerken saat 22.30 sularında otobüsümüz kurşunlanmış, üstü kapatılmaya çalışılmıştır.

maç dönüşü lider, o hafta galatasaray'ın yenmesi ile de 2 puan gerilerine düşmüştük. sonra ne mi oldu? bu önemli virajda, kritik haftalarda bir sürü puan kaybına neden olan bu saldırı gerçekleşmişti.

her şeyden önce insan hayatı tehlikeye girmiştir. olay trabzon'da gerçekleşmiştir. ayrıca buna ''tiyatro'' diyen şerefsizler de vardır bu ülkede. kim olduklarını biliyorsunuz.

saldırı yapılırken şoförün ölmesi, kontrolü kaybetmesi ve otobüsün devrilip futbolcuların ölmesi amaçlanmıştır. ama çok şükür başarılamamıştır.

aydınlatılamaması da büyük bir skandaldır.
Türk spor tarihinin kara gecesi.

Olay kadar rakip taraftarların çoğunluğunun olaya bakışı da içler acısı.
Dünya spor tarihine geçmiş kara bir leke. Şampiyonluk yarışındaki takımı yarıştan çekip alan, çoğu oyuncunun o sezon takımdan ayrılmasında ana etken olan hadise. 4 yıldır faillerin bulunamaması her fenerbahçelinin içindeki ateşi biraz daha harlamaktadır. 3 temmuzda eski genelkurmay başkanımız ilker başbuğ'un dediği gibi "sarı lacivert bir duvar" ören bu camiaya hala bazı şeylerin bedeli ödetilmeye çalışılmakta. O günden bugüne olanları, sahte tapeleri, algı yöneten gazeteleri, gazetecileri, utanç verici manşetleri, ülkeden kaçan savcı bozuntularını, silahlı saldırıya uğrayan takıma, kurşun ve saldırıyı hatırlatan kareografi yapan takımın taraftarlarını bu kulüp ve büyük taraftarı unutmayacak. "cemaat fenerle başa çıkamadı" ÇIKAMAYACAK!
Başka bir ülke de başka bir kulübün başına gelse hatta Türkiye'de bile ismi lazım olmayan o camianın başına gelse değil o hafta sonu maça çıkmak, sezon tatil edilirdi. Fakat burada bizim de hatamız var. Kulüp ve camia olarak failler bulunana kadar maçlara çıkmıyoruz diyemedik.
her ne kadar olay araştırılmasa da fenerbahçe taraftarı asla unutmayacak, günü geldiğinde en yakın takipçisi olduğunu gösterecektir.
29 aralık 2019 çaykur rizespor fenerbahçe maçıyla bazı fenerbahçelilerin yeniden akıllara a gelen olay.

Bazılarımızın ise hiç çıkmadı!
Son gelişen olaylardan sonra korkarım ki bu olayın failleri bazıları tarafından fenerbahçe'liler olarak lanse edilecek.
başka bir ülkede olsa ligin iptal olmasını gerektirecek olan saldırıdır.insan düşünmeden edemiyor. bu fenerbahçe size ne yaptı be kardeşim? insanların canına kast etmek ne demek ?
1 şubat 2020 trabzonspor fenerbahçe maçıNın oynanması öncesinde akıllara gelen suikast girişimi.

Umarım o olaydan sonra otobüslerimiz zırhlı hale getirilmiştir.
1822 gün olmuş.

(bkz:#unutmayacağız!)