4 maç sonra istanbul dışında oynayacağımız maç. üstelk zor ve formda bir barça deplasmanı. seviyemizi gerçek anlamda test edeceğimiz maç. evet efes'i yendik, kesinlikle f4 adayıyız. ama bakalım efes'ten sonra barça'yı da yenebilen bir takım mıyız?

vesely ve kalinüç'lü barça izleyebildiğim kadarıyla biz ve oly ile beraber en çok oyuncu değişikliği yapan ve en çok bench katkısı alan takım şimdiye kadar. dün akşam güçlü milano'yu sahadan sildiler, sadece 56 sayı yediler.

5'te 5 yaparak namağlup gittiğimiz barselona'dan eğer yine namağlup çıkarsak seriyi 8 maça çıkarma şansımız olacak. zira bu maçtan sonra iki maç yine ataşehir'de olacak ve rakipler sırasıyla kızılyızdız ve pana olacak.(bu iki maçtan sonra iki deplasman maçımız var)
dün 3 kasım 2022 dinamo kiev fenerbahçe maçını rakibe üstünlük kurarak kazandık, rennes evinde berabere kaldı, grubu lider bitirdik, arda güler ilk gol ilk asistini yaptı avrupa'da. üstüne efes bu sezon galibiyeti olmayan bayern münih'e yenildi. yani dün güzel bir gündü.

gelelim bugüne. bugün vesely airlines ile rakip olacağımız ilk gün. hem bu duygusal sebeple zor, hem barça zor rakip. umarım namağlup geri döneriz bu zor deplasmandan. başarılar fenerbahçem.
ilk yarısını 39-36 geride kapattığımız maç.

10 üçlük denememizin sadece 1'i girdi. barça'da laprovittola 5/4 üçlük attı. takım halinde ise 12'de 5'ler yayın gerisinden. buna rağmen skor yakın çünkü barça'dan daha çok serbest atış çizgisine geldik ve iyi yüzdeli attık.

barça da bizim gibi iyi savunma yapıyor. umarım ya wilbekin'i maçın içine daha çok sokabiliriz ya da boyalı alanda daha efektif olmanın yolunu bulabiliriz. motley orada çok iyi ama tek başına yetmeyecek belli ki.
üçüncü çeyrek hiç cevap veremedik rakip takıma. savunma direncimiz düştü özellikle 5. dakikada faul hakkımız dolduktan sonra her hücumda sayı yedik neredeyse. fark 16 sayı son 2 dakika.
4. çeyreğin hemen başında motley 4. faullünü yapınca maç bitti geçmiş olsun dedim ama melih'in üçlüğü, şehmus'un turnikesi, ardından guduric'in üçlüğü derken fark 7'ye indi. biraz da şans yanımızda olursa maça ortak oluruz.

16'da 3 olduk galiba üçlüklerden bu arada.
81-80 yenildiğimiz maç.

16 sayıdan geri geldik, yenebilirdik de ama günün yıldız ismi motley skor 81-78ken yani 3 sayıya ihtiyacımız varken gitti smaç bastı son hücumda ve maç da öyle bitti:)