12 yaşındaydım. sanırım bu yaşıma kadar o kadar deli sevindiğim bir gün daha olmadı.
old trafford'ta 40 yıldır(oha) kaybetmeyen manchester united'ı yendiğimiz efsane maç.
Efsane manu'nun kurulmaya başladığı zaman oynanan maç bu. schmeichel,giggs, Roy keane, Cantona, g.neville, scholes, beckham, solkjaer, butt gibi isimler efsane manu kadrosunda yer almaya başlamıştı. bu kadronun çekirdeği 3 sene sonra Avrupa şampiyonu olacaktı.

Çok da iyi oynamadığımız bir maç bu. Aslında manu camiası ve futbolcuları bizi küçümsedikleri de aşikar. Topukla şut çekmeler falan ciddiyetsizlerdi fakat özellikle ilk yarıda bizi kapattılar diye hatırlıyorum. Doldur boşalt yapıyorduk. Kostadinov biraz mücadele ediyor ama gününde değil Jay Jay de etkisizdi.
Fakat golden sonra panik oldular ve birkaç net pozisyonu yakalayıp kaçırdık. Sanırım bir toplumuz da direkten dönmüştü.


Bu maçın ardından " Fenerbahçe bu gece tarih yazdı " şeklinde konuşan spikerin o sözleriyle yatağa girmiştim. Ve o gün o maç sonunda ( 8 yaşındayım ) hem Fenerbahçeli hem de Manchester united'lı oldum. Zaten babadan fenerbahçeliydim de o yaşlarda takım değiştirmek kolaydır. Ama o gün benim için asla değişmeyeceğinin de anladığım andır.

Bu arada manu bu maçı kaybederken old trafford'a 40 sene sonra " Avrupa kupalarında " maç kaybetmiş oldu. Yoksa ligde kaybetmişliği vardır. Tabi bu 40 sene boyunca Avrupa'da sürekli maç yapmış mıdır bilemiyorum.
Avrupa kupalarında old trafford stadyumunda 40 yıldır yenilmeyen manchester united'ı 77. dakikada elvir boliç'in attığı gol ile 1-0 yendiğimiz tarihi maç.
24 yıl önce bugün oynanan maç.

77. dakikada Elvir Boliç'in golüyle 1-0 kazanarak Manchester United'in kendi sahasında 41 yıldır süren yenilmeme serisini sonlandırdık.