cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
    
     21:45
0 - 1

30 ekim 1996 manchester united fenerbahçe maçı

 • Efsane manu'nun kurulmaya başladığı zaman oynanan maç bu. schmeichel,giggs, Roy keane, Cantona, g.neville, scholes, beckham, solkjaer, butt gibi isimler efsane manu kadrosunda yer almaya başlamıştı. bu kadronun çekirdeği 3 sene sonra Avrupa şampiyonu olacaktı.

  Çok da iyi oynamadığımız bir maç bu. Aslında manu camiası ve futbolcuları bizi küçümsedikleri de aşikar. Topukla şut çekmeler falan ciddiyetsizlerdi fakat özellikle ilk yarıda bizi kapattılar diye hatırlıyorum. Doldur boşalt yapıyorduk. Kostadinov biraz mücadele ediyor ama gününde değil Jay Jay de etkisizdi.
  Fakat golden sonra panik oldular ve birkaç net pozisyonu yakalayıp kaçırdık. Sanırım bir toplumuz da direkten dönmüştü.


  Bu maçın ardından " Fenerbahçe bu gece tarih yazdı " şeklinde konuşan spikerin o sözleriyle yatağa girmiştim. Ve o gün o maç sonunda ( 8 yaşındayım ) hem Fenerbahçeli hem de Manchester united'lı oldum. Zaten babadan fenerbahçeliydim de o yaşlarda takım değiştirmek kolaydır. Ama o gün benim için asla değişmeyeceğinin de anladığım andır.


  Bu arada manu bu maçı kaybederken old trafford'a 40 sene sonra " Avrupa kupalarında " maç kaybetmiş oldu. Yoksa ligde kaybetmişliği vardır. Tabi bu 40 sene boyunca Avrupa'da sürekli maç yapmış mıdır bilemiyorum.
  Avrupa kupalarında old trafford stadyumunda 40 yıldır yenilmeyen manchester united'ı 77. dakikada elvir boliç'in attığı gol ile 1-0 yendiğimiz tarihi maç.
  lacisozluk lacisozluk