ne zaman geleceğini merak ettiğim kesim.

sözlük bildiğim kadarıyla ağustos 2019'da tam anlamıyla açıldı. ondan öncesi hakkında çok bir bilgim yok ama ilk yazarlar ağustos 2019 gibi gelmişti. ocak 2020'ye kadar 1. nesil devam etti. böylelikle ağustos 2019-ocak 2020 arasındaki 4 aylık süreçte 1. nesil yazarlar gelmiş oldu.

ocak 2020-kasım 2020 arasında kayıt olanlar da hep 2. nesil olarak kayıt oldu ve 11 aydır 2. nesil yazar alımları var. yani yazar alımları hep açık değildi ama bu aralıkta kayıt olan herkes 2. nesil olarak kayıt oldu.

sanırım 3. nesil için birkaç ay daha var. çünkü 2. neslin sayısı çok fazla değil. yeterli sayıya ulaşınca 3. nesil alımlar başlayacaktır diye tahmin ediyorum.
Içlerinde hakikaten iyi yazarlar olduğu gibi sadece enformasyon kirliliği yapanlar da mevcut. Gerçekten bizim yazar alımlarında aradığımız nitelik aralığı bu mudur?
Sözlük için önemli nesildir. Zira son bir yıldır sözlük çok iyi düzenlemeler yapıyordu iyi yazarlarda gelirse tam olacak. Aynı zamanda benim de dahil olduğum nesil.
Sözlüğün sonuncusu olacak gibi duran nesil.Sonra da hep birlikte elfler gibi gemilere binip ak kıyılardan ölümsüz topraklara doğru yelken açarız artık.