Cev Şampiyonlar Ligi
Çeyrek Final 2. Maç karşılaşması
1 - 3
S Sport 2
Markelj Blaz
Pala Igor Gorgonzola Novara
çeyrek final rövanş maçı. ilk maçı 3-1 kaybettiğimiz için bu maçı en kötü 3-1 kazanıp, üstüne 15 sayıda biten altın seti de kazanmamız gerekiyor. formumuz çok kötü, moral olarak da dipteyiz. bu maç için umutlarım çok az ama yine de kazanma ihtimalimiz olduğuna inanmak istiyorum.

ligde vakıf'ı alt etmemiz çok zor o yüzden bu yıl avrupa'da gidebildiğimiz kadar gidelim istiyorum. turu geçersek yarı finalde de imoco ile eşleşeceğiz büyük ihtimalle. onlarla da kapanmamış bir hesabımız var. bir şekilde vakıf veya ecz. da elenirse finalde kimin kazanacağı hiç belli olmaz. ben böyle isteklerimi sıralıyorum ama bunların olma olasılığı %0.001 falan.

biz kazanma alışkanlığı olmayan bir takımız. set sonlarında 5 sayı önde olsak bile seti veriyoruz, takım bu konuda hiç güven vermiyor. fiziksel sorunların yanında psikolojik olarak da destek almamız gerekiyor galiba. aslında tecrübeli isimler var takımda ama kritik anları oynamayı beceremiyoruz bir türlü.

maçın anahtarı iyi servis atmak. pasörleri ikinci toplara hücum etmeyi seviyor ve ilk maçta da çok sayı aldı. iyi servis atıp ilk 2 sette rakibi ezersek direkt altın seti düşünmeye başlarlar. bir şekilde set alırlarsa 2. seti de alırlar diye düşünüyorum. o yüzden ya 3-0 alıp altın sete götürürüz ya da 2-0'dan 3-2 yeniliriz gibime geliyor. eğer takım maça direkt elendik kafasıyla çıkarlarsa 3-0 eziliriz tabii ki.

bu takımın taraftara bir borcunun olduğunu düşünüyorum. her maçta potansiyellerini şimdi gösterecekler diyoruz ama 2 yıldır doğru düzgün oynamıyoruz, kritik hiçbir maçı kazanamıyoruz. geri dönüşümüzün başlangıcı olsun bu maç. kaybetsek bile hırslı ve iyi bir oyun bekliyorum.

takımda covid vakası varmış ve duyumlarıma göre eda. umarım iyileşmiştir de formda bir eda izleriz. ona ve naz'a çok ihtiyacımız var. polonya maçındaki gibi bir naz-eda görmek istiyorum. takımı toplamışlardı ve belki de hayatlarının en kritik anlarını takımca çok iyi oynamıştık.

son olarak da #zoranterzicistifa.

elenmemiz durumunda terzic'in kovulması gerekiyor.
kelsey-naz-eda-vargas dünya çapında dream team kurulsa kadrolara yazılabilecek isimler. bu dörtlünün iyi oyunu bile novara'yı elemeye yeter ama naz ve vargas dışında çabalayan isim göremiyorum. buna kaptan eda da dahil. mihajlovic, melis ve dicle'ye rağmen kazanmamız gerekir kağıt üstünde. rakip ise genç bir kadro ve heyecanlı, hırslı oynuyorlar. başarıya aç ve potansiyelli isimler görmek istiyorum artık takımımda
Bir sporcumuzun pozitif bir diğerinin temaslı olduğu açıklandı. Henüz isimler bilinmiyor ama zaten mucize olan tur şansımız tamamen bitmiştir. Hem sporculara hem taraftara geçmiş olsun.
pozitif olan as oyuncu (%99 eda) temaslı olan da yedek oyuncuymuş ama isim vermiyorlar. sebebi nedir cidden merak ediyorum. pozitif olan mihajlovic olsaydı tur şansımız artabilirdi :)
şaka bir yana zaten berbat olan formumuz üzerine covid vakası hiç olmadı. mihajlovic'in sırbistan'daki hırsını görmek istiyorum. tekniği olmayan oyuncu, buralara hep gücüyle geldi. şimdi de gücü azaldığından oyunu çok kötüleşti ama artık bir maç kazandırsın. eda'sız eczacıbaşı'nı yendik, novara ecz'dan güçlü değil.
eda ve beliz kafilede yer almıyor. rakip ortalar şov yapacaktır. iyi servis atıp orta hücumunu devre dışı bırakmak zorundayız
biz maça hızlı girelim, dirençlerini kıralım diyoruz ama 9-1 rakip önde başladı ve 6 sayı seri verirken koç hiç mola almadı. direkt elendik diye çıkmışız maça zaten.
ilk seti 25-16 kaybettiğimiz maç. ikinci sette de kırılma anında vargas'ın toplar dışarı gitti. skor 23-17. yalan olduk diyebiliriz.
rakibin 2-0 öne geçmesiyle elendik. hiçbir zaman takımın bu kadar ezildiğini hatırlamıyorum. rakip de vakıf, imoco değil yani.

ilk sette bir görüntü geldi ekrana. skorda ezici şekilde gerideyken bora bey gülüyor, simla hanım kafasını telefona gömmüş, kondisyoner uyuyor. şu kapasitesiz, yüzsüz insanların koskoca fenerbahçe'de yönetici olmasını hazmedemiyorum.

ali koç simla hanım'ın eşiyle golf oynasın, biz de simla hanım'ı eğlendirelim. koca branş çöp olsun