THY EuroLeague 6. hafta maçı.

edit: Tel Aviv'deki Menora Mivtachim Arena'da oynanacak karşılaşma TSİ 22.05'te başlayacak ve beIN Sports 3'ten naklen yayınlanacak.
son 3 maçından yenilgiyle ayrılan Fenerbahçe Basketbol takımının euroleague maçı. umarım güzel bir başlangıçın başı olur bu maç.
maçın skorerleri..
23 sayı, Scottie Wilbekin
17 sayı, Ali Muhammed
13 sayı, Nando de Colo
11 sayı, Ante Zizic
bobby dixon ve jan vesely'nin kalitelerini gösterdiği maç. de colo'nun yaptığı top kayıpları saç baş yoldurdu. lorenzo brown'dan bahsetmek bile istemiyorum.

biz sadece 4 tane hücum ribaundu almışken rakip kaç almış dersiniz? 17 tane hücum ribaundu almışlar. bu alanda ciddi anlda ezilmişiz. umarım savunma ribaundu konusu ileride başımıza dert olmaz.

tüm bunların ötesinde gerçekten hakemlerin bize karşı bu kadar kötü niyetli olmalarından bıktım. ortada olan tüm pozsiyonlar daima aleyhimize veriliyor. obradoviç gittiğinden beri doruk noktasına ulaştı bu durum. yönetim artık bu işe el atmalı. bu nedir kardeşim?
maccabi gibi bir deplasmanda beklentilerin çok üstünde bir savunma kalitesi ortaya koyarak kazandığımız maçtır. son periyotta rakibe sadece 11 sayı attırdık. vesely'nin liderliği ve hamilton'ın süre aldığı anlardaki gayreti bu noktada belirleyici olurken rakibin bizden 14 fazla ribaunt almasını tabii ki kabullenemeyiz. barthel'in yokluğunda saf bilek eddie ile saf yürek pierre'nin savunma azmi de takdire şayan dedikten sonra assoliste getirmek lazım lafı: eline, bileğine, ruhuna, karakterine sağlık bobby! hiç tartışmasız, salona forması asılacak ilk adamsın. mevzu sadece bu gece wilbekin'i tokatlaması değil, gerçek bir 1 numaranın de colo ve brown'un yanında nasıl elzem bir alternatif olduğunu göstermesi açısından da bobby'nin performası değerliydi. ama hem yaşı, hem de sağlık durumu açısından böyle efsane performansları ondan düzenli olarak beklememiz mantıklı değil. o yüzden merak ediyorum, westerman'ın gelip takımın bir parçası olmaya niyeti var mı??
75 -65 kazandığımız maç. Açıkçası bu sonucu bekliyordum. 3 haftadır kaybeden bir takım var ve bu mağlubiyetlerden bir tanesi oldukça tramvatikti. 20 sayı önde olduğumuz bir maçı verdik. Daha sonra ise oaka deplasmanı vardı.

Dün akşam ise taktikten ziyade büyük takım refleksi verdik. Öncelikle Bobby ve diğer yıldızlar maça ağırlığını koydu. Kazanmak için tüm bilgi ve birikimlerini parkeye koydular. Bizde buradayız mesajı çok net verildi.