Saat 19:00'da başlayacak olan 2020/2021 Euroleague f4 maçı. Kazanan takım finale çıkacak.
İlk yarısını Anadolu Efes'in 49 - 37 önde kapattığı maç. CSKA Moskova sadece will clyburn ile etkili olurken Anadolu Efes ise daha iyi oynuyor.
Son çeyrekte son 1:45 kala skor 87-84 geldi ve fark 3 indi. Gergin buradan maç verirse yarın kovulur.

Edit : fark 1
Son 7.8 saniye kala CSKA çok kötü bir hücum tercihi ile anlamadığım şekilde 3lük atmaya gitti ve kaçırdı. Aslında basket faule gitmelerini beklerdim, Efes tarafından ise faul yapmaları gerekirdi bence. Maç uzatmaya gidecekse de Efes'in kontrolünde olurdu.

Neyse Efes Koç fiyaskosuna karşın finale çıktı.
Anadolu Efes'in 89 - 86 kazandığı maç. Önce Anadolu Efes'i tebrik ediyorum ve finalde başarılar diliyorum. Umarım kupayı da kazanırlar. Final hakkında ise ciddi endişelerim var. Real Madrid serisinde 3. Ve 4. Maçlarında büyük farktan rakibinin geri gelmesine izin veren bir Efes vardı. Bugün yine aynı şey oldu. CSKA Moskova 21 sayıdan geri geldi ve hatta son saniyelerde maçı uzatmaya götürecek, hatta kazanabilecek pozisyona geldiler. Neyse ki olmadı. Aynı durum finalde de olursa çekirge misali her zaman sıçrayamayabilir. Bu maçtan sonra 2 gün içinde bu sorunu çözmek için çok çaba göstermelidir.
CSKA 21 sayıdan potaya penetre edip isabet bularak ya da faul alarak geldi. Bu işi en iyi yapan ve bu maçta da geri dönüşün baş mimarı olan kişi Will Clyburn. Ancak akıl tutulması mı diyeyim şımarıklık mı diyeyim bilemiyorum 7 saniye kala sadece iki sayı gerideyken ve rakip sahadan başlamışken bire bir oynayıp el üstü üçlüğe giderek maçı hediye etti. Tabii molada Efes'in bunu düşünüp penetre ihtimaline önlem almış olması çok olası ama Clyburn için en mantıklı tercih en iyi yaptığı şeyi denemekti bence.