Thy Euroleague
karşılaşması
82 - 75
Euroleague 22. Hafta karşılaşması. Başlama saati 21 :00

Fenerbahçe 11 galibiyet, maccabi ise 10 galibiyet ile bu maça çıkacak.

Milano-oly
zenit-barcelona
Asvel-baskonia
Madrid-pana
Valencia-zalgris
Efes - Kızılyıldız maçları var bu hafta.

Yani biz ya da maccabi kim kazanırsa sadece galibiyet olmayacağı ortada. Çok yakın geçen bir sezonda bu maçı kazanmak 2 maçlık fark yaratmak demek.
gün geldi, bir zamanların dünyanın en güzeli takımı olan erkek basketbol takımımızın tekrardan bu nâma kavuşabilmesinin yolundaki kritik maç. bu maçı kazanıp maccabi'ye ikili averajda geçilme ihtimalini ortadan kaldıralım. zira 29 ekim 2020 maccabi fenerbahçe beko maçını da biz kazanmıştık.

cska galibiyetinin bir önemi olması için kazanmak gerekiyor. bu maçın 2 gün ardından derede boğulmamayı gerektiren, sezonun en kötü takımı khimki ile deplasmanda oynayacağız.

yani bu maçı ve khimkiyi kazanmak demek 6 yada 7. sıraya tırmanmak demek olacak.
Yaklaşık bir aydır tabiri caizse alev alev yanan takımımızın kendisini ilk sekize atması için inanılmaz kritik önemde olan maç. Hem rakiplerin bu hafta birbiriyle oynaması olsun hem rakibimizin de sıralamada bizimle aynı düzeylerde gezinmesi olsun bundan daha büyük bir fırsat doğamazdı. Ben takımımızın bugün özellikle pota altında vesely’nin kuracağı dominasyonla net bir galibiyet alacağını düşünüyorum. Başarılar dünyanın en güzel takımı #yellowlegacy
formda ve yükselişe geçmekte olan bir takımla yapacağımız maç. maccabi buraya real madrid ve baskonia galibiyetleri alarak geliyor. tabi bizde de form, motivasyon, konsantrasyon hepsi şu an yüklü. kasım ayındaki bocalayan takım artık yok, eskisi gibi basit top kayıpları da yapmıyoruz. kokoskov'un avrupaya alıştığını da söylemek mümkün. koça da kocaman bir maşallah diyelim. cska maçında çizdiği setler özellikle vesely üzeründen olanlar a kaliteydi.

bizim barthel dışında eksiğimiz de yok. sakatlığı geçti dendi ama oynar mı bakacağız. hamilton'ı saymıyorum. iki eski sezon mvp'si vesely ve de colo yine en büyük silahlarımız. maccabi'de dorsey ve wilbekin oldukça formda. nedense içimde bu maçı alıp khimki'ye yenilecekmişiz gibi bir his var. hiç sevmiyorum çift maç haftalarını.
ilk çeyrek skoru 21-17 maccabi önde . yakarsa bizi yine top kayıpları yakacak anlaşılan. maccabi 4/6 üçlük attı.
vesely'nin kaldığı yerden devam ettiği maç. 24-21 öne geçtik 2. çeyreğin başında.

ayrıca salondaki az sayıdaki seyirciyi niye aynı yere koymuşlar olm ya xd
İlk yarı biterken skor 36-32 lehimize. Son 29 saniye.

Büdüt:son saniye 3lüğü yedik, skor 36-35.
son 1 dakikada aşşşşşşırı gereksiz 3 pas hatası yaptığımız maç. boşu boşuna strese soktuk ya kendimizi.

edit: 82 - 75 kazandık.

üstüste 7. galibiyet !!!!!!!!!!!!!!!!!

Skor dağılımımız: Vesely 18, De Colo 16, Pierre 15, Guduric 11, Melih 8, Brown 7, Eddie 3, Ahmet 2, Ulanovas 2.