saat 19.00'da başlayacak ve s sport 2'den canlı yayınlanacak olan d grubunun ilk maçı ve liderlik hedefi olan iki takımın mücadelesi. formumuz dalgalı bu ara ama eczacıbaşı maçı öncesi güven tazelemek açısından iyi bir oyun bekliyorum.

bizim tarafta meliha'nın oyunu, gizem'in pasif kalması ve popovic'in bu kadar az pas alması hala gözüme batan kusurlarımız. gizem'in takımı yukarı çeken dominant karakterine ihtiyaç var. bu rolü eda üstlendi yıllardır evet ama gizem de bu konuda cidden iyi. yapacağı 2-3 defans ile gidişatı değiştirebilir. hala game changer özelliğini göremedim hiçbir maçta. biraz daha ağırlığını hissettirmesi lazım. popovic muhtemelen yine az pas alacak ama kazan smaçörlerini blokta çok iyi kesmesi lazım, iyi smaçörleri var ve havaya sokmamak lazım. arina eski takımına karşı oynayacak bu yüzden ekstra iyi oyun bekliyorum. başlarda heyecanı yüzünden hata yapsa da oyuna girecektir.

kazan tarafında rusların diğer yıldız adayı tatiana kadochkina oynuyor. arina'dan daha yırtıcı bir oyuncu ama defans ve manşet yönünden arina'dan kötü. bricio ile manşet alırsa bizim servislere pek dayanamazlar gibime geliyor. iyi servis her maçta olduğu gibi bu maçta da şart. manşetleri bozulursa ve bricio ya da kadochkina oyundan çıkarsa hücumda tıkanabilirler. bu gibi anlarda blokla oynamayı çok seven fabris'i yıldız yapmamamız gerekiyor. özellikle meliha ile eşleştiğinde çok rahat sayı bulur gibime geliyor. dizilimi ayarlamak zor ama fabris'in karşısına arina gelmeli çoğu tur. aynı şey kazan için de geçerli. kadochkina çok iyi blok yapan bir oyuncu, lazareva ve eda'yı mümkün oldukça o bloktan kaçırmak lazım. eda'yı tek ayak yerine üçten deneyebiliriz bazı turlarda.

rakip de iyi servis atıyor biz de. hücumda becerikli oyuncuları var ve biz de hücumda iyiyiz. onlara üstünlük kuracağımız yerler meliha'nın manşeti, naz'ın rakip pasöre üsünlüğü ve bizim ortaların hızı olmalı. bu alanlarda baskın olursak maç bizim olacaktır diye düşünüyorum. eğer oyun kötü manşette topu smaçöre yükseltmeye dönerse maç kafa kafaya gider ve rusları kendi oyun tarzlarında yenmek zor olur. baskın orta performansı ve iyi manşet görmek istiyorum. onları da hızlı oyun oynamaya ve defans yapmaya zorlamalıyız, bu alanda kötüler.
kötü bir manşet ile 1-0 geride başladığımız maç.
edit: 2-10 felaket başlangıç oldu.