freni boşalmış kamyon gibi uçurumdan aşağı yuvarlanan fenerbahçe spor kulübü'nün belki de kaderini etkileyecek başkanlık seçimi. maalesef camia ve taraftar o kadar harap ve bitap düşmüş ki, kimse bu kritik eşiğin farkında değil. bugün selim kosif haberleri çıkmış adaylık için, hamdi akın'a gidilmiş belli ki, eminim aziz yıldırım'a da gidilmiştir. bir yandan ali koç bıraksa da aday olsam diye nabız yoklayan saadettin saran var. maalesef biz galatasaray camiası gibi alttan bürokrat yetiştiremediğimiz için yönetimden çok başkan figürü önemli. yönetime girecek insanların 1-2 tanesi hariç hiçbirinin reel-politikte bir kuruş faydası olmuyor. o yüzden ali koç başkan olsun ama bu sefer güçlü bir yönetim kursun demek biz şampiyon olamıyoruz yıllardır artık maçlara 12 kişi çıkalım demek kadar absürt. ali koç'un erişemeyeceği yere kim erişecek yönetim kurulundan allah aşkına? ya da ali koç nereye erişebiliyor, kiminle arası iyi ki yönetimine kim girsin?

5-6 haziran fenerbahçe'nin geleceğini belirleyecek. ali koç'un aday olup olmayacağım belli değil derken aklımıza tabii malum tape'lerde hatırladığımız icazet alma olayı geliyor. icazetini de alacağını düşünüyorum. kafasına vur ekmeğini al fenerbahçe başkanı herkesin istediği bir başkan figürüydü zaten bu ülkede. aziz yıldırım'ın bile başında sallanan 3 temmuz demokles kılıcı sebebiyle epey kafasına vurulup ekmeği alınmıştı son zamanlarda.

umarım bir sürpriz olur da ali koç dışında başkan adayları çıkar. zira ali koç denilince benim aklıma ezik, pısırık, herkesle kavgalı olan, futbol takımını birtakım çetelere teslim etmiş bir başkan figürü geliyor. ne futbol zekası ne de sosyal zekası olduğuna inanıyorum ali koç'un. maalesef yanındakileri de seçmeyi beceremiyor. yönetiminden ayrılan ya da birlikte çalıştığı insanlar da kendisinin kimsenin fikrine değer vermediğini, her kararı kendi başına buyruk verdiğini söylüyorlar. çok çok kötü bir özellik daha. sonumuz hayrolsun..
Candaş Tolga'nin sözlerine göre milletin aq planları yapan şahıs Ali Koç'a destek olurum size eğer aday olursanız demiş

Bir bunlar eksikti. Bu fenerbahçe bu kadar oyuncak olacak bir yer değil.
Bu bokluktan bizi yalnızca ferit şahenk, mehmet ali aydınlar kalibresinde başarılı isimler çıkartabilir. Ikisinin de aday olabilmesi çesitli nedenlerden mümkün değil.

Bu seçimle ilgili en büyük korkum aziz yıldırimın yırtık dondan fırlar gibi çıkıp seçimi kazanması. Şu sıralar keza ali koc'un karşısına sarı çizmeli mehmet ağa'nın ceketini atsak kazanır.

Not: Mehmet ali aydınlar'dan dolayı seri eksilemeye başlayabilirsiniz(*). Kendisine haksızlık edilidiği kanaatindeyim keza hükümetin baş edemediği bir yapı ile iş adamı nasıl başa çıksın. Kendisi hakkında bilgi sahibi olanlar ne denli başarılı ve zeki bir insan oldugunu bilirler. Bir de kim sevmese her gün anasına, bacısına söven bir kulube 35 milyon euro sponsor olur? Ayrıca şu sıralarda emekli olduğunu ve bolca vakti olduğunu belirtmekte fayda var.
Ciddi derecede yaklaşmış olan seçimler. Haziran diyince bazen uzak görünüyor ama 1 ay kaldı. Ne zaman adaylıklarını aciklayacaklar ve çalışma yapacak bu adaylar?
Çok uzun uzadıya tartışmaya gerek yok ali koç yine seçilecektir boşuna laf kalabalığı yapmayın.
Bu kadar sene yani 3 sene 0 teneke kazanmış takımın başkanı tek başına aday girecek herhalde bu seçime.

Bu kadar kepaze bir biat anlayışı ile Fenerbahçe'den ne köy olur ne kasaba.

Fenerbahçe artık büyük takım misyonunu kaybetmiştir.

Kim aday olur ve "make fenerbahçe great again " Der ve buna yönelik çalışmalar yapar o zaman eski gücüne kavuşur belki ama fenerbahçe'nin bugün ve yarın başarılı olması, bu biat kültürü ile imkansız.

Hiç kimse aday olmuyor, cesaret edemiyor, çünkü borç batağında olan kulübe para vermeye gücü yok kimsenin. Oysa 3 yıldır bu kadar transfer yapan, teknik direktör gönderen ve tazminatlarını ödeyen Ali Koç, 3 senede hiçbir başarı elde edemediğine göre bonservis vs diğer giderleri yapmak yerine borç eritseydi, gelecek 3 seneden daha umutlu olurduk. Ama yok. Ne onu yaptı ne de bunu. Sıfır kupa ve kur artışı ile birlikte yükselen borç.
(bkz:sadettin saran)
(bkz:mehmet ali aydınlar)

aklıma 2 adayın geldiği seçim. fakat fener'de ve dünyada bütün ilişkiler artık "business" olduğu için koç "ben katılmıyorum" demeden bunlar öne çıkamaz. zira eminim koç'la çok iş yapıyordur şirketleri.

al koc'un ortalik durulduktan sonra aday olacagini hepimiz biliyoruz. Adam gibi bir yonetim kurmazsa aday filan olmasin, ayrica aziz yildirim doneminden kirli isleri bilen birilerinide yanina almasi lazim.

Obur turlusunu dusunmek bile istemiyorum, dua etsin statta taraftar yok.
fenerbahçe'nin dibi gördüğünün resmi olan seçim. öyle bir hale geldik ki seçimde kötünün iyisini seçme noktasında bile değiliz direkt en kötünün tek opsiyon olduğu seçime gidiyoruz.
Muhtemelen koç'un yeniden seçileceği seçimler. Zira henüz karşısına ciddi bir başkan adayı çıkmış değil ve çıkacak gibi de görünmüyor. Üstelik seçime sadece 17 gün kaldı. Takdir edersiniz ki Başkan adayları adaylıklarını haftalar hatta aylar öncesinden açıklarlar ve projeleri hazırdır. 17 günde kim nasıl proje hazırlayacak? Çok yetersiz bir süre.

Bu maddi çıkmazda ali koç'la bir dönem daha devam edeceğiz gibi duruyor. Başarısızlıklarla dolu üç sene daha yani.