Ziraat Türkiye Kupası 4. eleme turu maçı.
Karşılaşmayı Sarper Barış Saka yönetecek.
çok geniş kadromuz var ve çoğu maç 11 şansı bulamayan yetenekleri kullanıp rahatça almamız gereken maç. sezonun başında kadrodan üç tane ilk 11 çıkar bunlardan ilki ligi şampiyon bitirir, ikinci takım ligde ilk üçe girer, üçüncü takım ise ziraatı rahat alır diye planlar yapmıştık, umarım haklıyızdır.
saç'ın da dediği gibi, hocanın ferdiye "bu sene türkiye kupasını çık, oyna ve sen al bakalım" diyip kendisini ve genç arkadaşlarını oynatması gereken maç.

lig uzun ve sıkışık, bir de kupa maçlarında as oyuncu kaybı vermeyelim. potansiyelliler oynasın, harbiden yetenekliler mi, liderler mi, golcüler mi görelim.
Hem kadrodaki hem oynamayan oyuncuların oynamasını temenni ediyorum. Takımdaki diğer yeteneklerde forma şansı bulup kendilerini motive etmeli. Teknik direktör forma bulmamış oyunculara yer verecektir büyük ihtimalle.
derbi öncesi sıradan bir rotasyon maçıdır. rövanşı yoktur, kazanan üst tura çıkacak.
kalede oytun'la çıkmamız gereken maç. sivas belediyespor, 2. lig kırmızı grupta bile 14. sırada. yani lig seviyesi olarak bakarsak 4. lig'i kastediyorum.

genç oyuncular + rotasyonla sahaya çıkarız diye tahmin ediyorum. erol hoca'ya kadro konusunda güvenim tam.

saat 9'da başlayacakmış. sahaya çıkacak oyuncular için izlenir.
derbide ilk 11 oynayacak gustavo, pelkas ve sosa riske edilmemeli. ortasaha üstünlüğü derbilerde çok önemlidir. gerekirse gençler oynasın, bu maçı geniş kadromuzdaki yedek oyuncularımızla atlatabiliriz. maçın gidişatına göre oyuncu değişiklikleri olacaktır. vurduğunuz gol olsun çocuklar, kalbimiz her zamanki gibi sizinle.
thiam, ademi, sadık, oytun, sinan, ferdi, ömer faruk, serhat gibi isimlerin forma giymesini beklediğim maç. bu maçta rotasyonu geniş tutup tur atlamamız gereken maç. mesela samatta bu maçta forma giyerse özgüven açısından fena olmaz, çünkü baskı altında gibi. onun dışında 15-16 oyunculuk ana rotasyon değişmeli. bir tek merkez orta sahada kim oynar ona cevap veremiyorum.