Başlamak üzere olan maç derken başladı.
Edit : bu arada ilk 11
Harun

Gg-serdar-zanka-caner
Gustavo - sadık - ozan-mhy
Rodri-thiam
3-5-2 gibi mi oynucaz tam anlamadım.
Dakika 17, 1-1 eşitlik devam ediyor.

3'lu savunma oynuyoruz fakat geri kalan 7 kişinin dizilimini ben anlamadım.

Takım ikinci bölgeye çekilmiş bir şekilde rakibin rahat çıkmasına izin veriyor. Hücuma çıkarken de ikinci bölgede fazla oyalanmadan direkt 3. Bölgeye gitmeye çalışıyor.
Gustavo bugün çok aksıyor, aklı başka bir yerde sanki bilmiyorum ama şu ana kadar çok pas hatası yaptı.

Ozan t mhy de pozisyona karar veremiyor gibi. Zira caner ile gg kanat oyuncuları, gustavo da sarkık libero tamam da bu ikisi ne oynuyor. Thiam ile rodri çok geri geliyor top almak icin.
Su geçen sürede rodri ve thiam dışında beğendiğim kimse yok. Maç bitince thiam hakkında daha net bir şeyler söyleyeceğim.
Uykumu getiren maç. Heyecansız devam ediyor. Oysa goller erken gelmişti.

Takımın ne oynamaya çalıştığını ilk yarıda ben anlamadım. Çok doğaçlama oynuyoruz. Detayları vericem zaTen de uyumama ramak kaldı.
Edit : ilk yarı bitti.

Bir defa takım sanki idmanlarda hiç 3'lü savunma denememis bence, hatta orta sahadakiler de nerede oynadıklarını bilmiyorlar. Hepsi birbirinin alanına giriyor. Hücumda da keza organizasyon yok. Rodri ve thiam sürekli birbirinin üzerine koşuyor.

Thiam ikinci yarı oynamazsa başlığına yazıcam bir konuda sıkıntısı var, ama bekleyeyim az daha.

İlk yarıda caner, thiam ve Rodri dışındaki vasat üstü kimse yoktu. Harun da fena değildi bir pozisyonda iyi çıkarttı. Gerisi vasat ve vasat altı oynadı.
taktik esneklik anlamında bugün 3-5-2 başlamamıza sevindiğim maç. evet yıllar sonra belkide ilk kez böyle bir dizilişi oynadık 45 dk ve birbirini tanımayan yeni oyuncularda vardı sahada. iyi bir performans olmayacağını önceden kestirmek lazım tabi(*)

bu yılki dizilişimiz böyle olmayacağı için endişe edecek bir durum yok bence.
not: uykusu olan izlemesin, hakkaten esnetti bizi ilk yarı maç.