ilk yarı fikstürüne göre kat kat kolay fikstürdür.

ilk yarıda malatya, göztepe, alanya, galatasaray, sivasspor gibi zorlu deplasmanların hepsine gittik. başakşehir deplasmanını atlattık ama bunu o deplasman zor olduğu için söylemiyorum. başakşehir de kadıköy'e gelecek o saydığım takımlarla beraber, ondan diyorum. bize ters gelen kayseri deplasmanını da atlattık. rize de kadıköy'e gelecek.

üstelik ilk yarının sonlarına doğru 2 deplasman üst üste oynadık(*). ikinci yarı iki maç üst üste kadıköy'de oynayacağız.

bizim gideceğimiz deplasmanlar ise ankaragücü gençlerbirliği gibi deplasmanlar. zor olabilecek tek deplasman trabzonspor deplasmanı. beşiktaş deplasmanını da katabiliriz belki.

fikstürü yazıyorum:

gazişehir (d)
başakşehir
trabzonspor (d)
alanyaspor
ankaragücü (d)
galatasaray
antalyaspor (d)
denizlispor
konyaspor (d)
kayserispor
kasımpaşa (D)
malatyaspor
göztepe
gençlerbirliği (d)
sivasspor
beşiktaş (d)
rizespor

d: deplasman

gördüğünüz üzere çoğu zor takımın deplasmanlarına gitmişiz. hele galatasaray daha sivas'a gidecek, kadıköy'e gelecek, alanya'ya gidecek falan. gerçi onların da fikstüründe pek bir şey kalmamış ama olsun. bizim fikstürümüz çok daha iyi.

ben açıkçası şampiyonluk için kendimizi favori görüyorum. galatasaray'ı kadıköy'de yenersek, trabzonspor'a deplasmanda yenilmezsek, başakşehir'i de yenersek sonrası aydınlık inşallah.

yolun sonu 29 olsun.
bu avantajı iyi kullanmak zorundayız. burada hem ersun hocaya hem de taraftara çok iş düşüyor. taraftar iç sahada takımı ateşleyecek. başka yolu yok. taraftar aldıracak maçı. deplasmanlarda ise iş ersun yanal'a düşüyor. artık o da deplasman oyunlarında kendine çeki düzen verecek, vermesi lazım.

eğer gazişehir'i yenersek bugün, başakşehir maçını da taraftar kazandırırsa ateşi yakmış oluruz. trabzon'a moralli gideriz. yani zaten oradan da 3 puan çıkarırsak tamamdır. her ne kadar 1 puan bile iyi olsa trabzon deplasmanında, 3 puan ister gönül :( ama bu yazdıklarım biraz pollyannacılık gibi oldu.

iç sahada 9 maçtan 25 puan, deplasmanda 7 maçtan 15 puan toplarsak 71 puan toplamış oluyoruz. sivasspor uçmazsa bu performansın bizi şampiyon yapabileceğini düşünüyorum.

tanım: önemli bir avantaja sahip fikstür.
içerde antalyaspor'a ve deplasmanda kayseriye 3 puan veren takımımız için fikstür avantajı diye bir şey yoktur. gaziantep, başakşehir, ts, alanya, ankaragücü, gs. bu 6 maçtan en az 4g 1b 1m almamız lazım. aksi halde hayal kurmaya gerek yok.
kalan maçlarımız;

* Antalyaspor (D)
* Denizlispor
* Konyaspor (D)
* Kayserispor
* Kasımpaşa (D)
* Yeni Malatya
* Göztepe
* Gençlerbirliği (D)
* Sivasspor
* Beşiktaş (D)
* Çaykur Rizespor

beşiktaş deplasmanı haricinde zor maçımız yok. bakalım kaç puan toplayabileceğiz..