kısaca 1907 Fenerbahçe , 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından 14 Ekim 2016 tarihinde kurulan, Şampiyonluk Ligi'nde yer alan e-Spor takımı.
2021 vfşl kış mevsimine gençlerden oluşan gelişime açık bir kadroyla girecek, özellikle kış mevsiminde dominasyon kurup yaz mevsimlerinde kadroyu dağıtıp performans düşürmeleriyle ünlü takımımız.

Oyuncuları tek tek incelemek gerekirse üst koridorda geçen sene akademi takımımızda oynayan ‘’lenom’’ oynayacak.Kendisi henüz 17 yaşında ve geçen sene akademi liginde çok dominant performanslar gösterdi.Taraftar kendisine karşı sabırlı olursa yeni efsane kaptanımız kendisi olabilir.

Ormanda rol alacak elramir ise kısmen tecrübeli denilebilecek özellikle erken oyunda baskın olmayı seven bir oyuncu.

Orta koridorda yer alacak stillnumb ise geçen sene beşiktaş’ta özellikle yaz mevsiminde kendini fazlasıyla geliştiren potansiyelli oyuncumuz.

Alt koridorda ise geçen seneyi iwc akademi takımında geçiren özellikle soloq performansı göz doldurucu fazlasıyla genç ve yetenekli bir oyuncu

Son olarak destek rolünde ise daha önce akademi takımımızda da oynamışlığı olan maçlarda 1907 fb emote’u çıkarmasıyla bilinen sparz rol alacak.

Bu sene beklentilerin uçuk olmaması gereken ama özellikle yaz mevsiminde sürpriz yapma potansiyeli olan bir takım 1907 fenerbahçe. Vurduğunuz skor olsun boğalar. :)
Kış mevsiminin ilk haftasına 0 2 ile başlamış takımımız. Öncelikle oynadığımız takımlar playofflara üstlerden girme adayı nasr e-sports ve belki de şampiyonluğun en büyük adayı istanbul wiltcats’ti. Bu nedenle yenilgiler bir nebze kabul edilebilir ama nolursa olsun bu kadar varlık gösterememe bence en azından gelecek adına da ümit vermedi.

Takımın kısmen deneyimli denilebilecek oyuncuları orman rolündeki elramir ve orta koridorda oynayan stillnumb geçen mevsime göre geriye gitmiş gibi gözüktüler. Üst koridorumuz lenom ise takımda en çok ayakta kalan oyuncumuzdu.

Böyle oynamaya devam edersek 9-10 civarında ligi bitiririz ama ben ligin ortasında takımda bazı oyuncu değişikliklerinin olacağını düşünüyorum.

Umarız takımımız geçmiş mevsimlerdeki gibi toparlanarak iddialı bir hal almaya başlar da ben de bu yazdıklarımı utanarak güncellerim.
2021 şampiyonluk ligi kış mevsiminin ikinci haftasını iki galibiyetle sonuçlandırarak toplamda 2-2’lik skora gelmiş e spor takımımız. Özellikle 2020 yaz mevsiminin finalisti 5ronin’e karşı alınan rahat galibiyet önemliydi.
Bu hafta ormancımız elramir ve alt koridor oyuncumuz neramin çok daha iyi gözüktüler. Umarız takımdaki bu iyi gidiş devam eder de bir şekilde kendimizi playoff’lara atabiliriz çünkü bu takımın en büyük ihtiyacı tecrübe.
Beklentilerin üzerine çıkarak play-off yaptığı vfşl 2021 kış mevsiminde şimdi de play-off ilk turunda nasr esports’u 3-2 lik bir seriyle yenerek yarı finale çıkmış takımımız. Özellikle alt koridor oyuncumuz neramin yine seri boyunca mükemmeldi.
Yarı finaldeki rakibimiz papara supermassive olacak. Buraya kadar inanılmaz bir şekilde türkiye a milli futbol takımı’nın euro 2008 hikayesindeki gibi genelde maçlarda geriden gelerek kazandık. Sizden son iki şarkı istiyoruz çocuklar, finale çıkmamız ve gs espor’la bir şekilde finalde karşılaşarak (onların da finale çıkması için iki seri daha kazanması gerekiyor) mevsimi şampiyonlukla kapatmamız.