stsl 2020-2021 sezonu 5. hafta karşılaşması.

4 maçta 6 puan almış bir göztepe'ye karşı oynuyoruz. milli maç arasından dönüş bakalım nasıl olacak? belirli ölçüde zorlanılsa da kazanılması gereken bir maç.
kazanıp seri çıkarmaya çalışmamız gereken maç. ilk haftalarda çok bir şey beklemediğimi söylemiştim fakat yine de artık galibiyetlere ihtiyacımız var. rakipler hazır bu kadar kötüyken bizim aradan sıyrılıp farkı biraz açmamız gerekiyor. ilk haftalarda ne alırsak kardır.

ayrıca bu maçta artık hücum organizasyonları bekliyorum takımdan. duran toplarla alacaksak ohoo işimiz var. koca sezon böyle gitmez, 40 maçta duran toplara elbette ki ihtiyacımız olacak ve hatta kilidini açamadığımız bazı maçlarda bizi belki de ipten alacak fakat hücum varyasyonları olmadan hiçbir anlamı yok duran topun.

zaten sağlam olan savunmamızın(gerçi son karagümrük maçında o da yoktu da neyse) üzerine hücumda da etkili olabilirsek gerçekten şampiyonluk hakkında konuşabiliriz.

erol hocanın bunun farkında olduğunu düşünüyorum. önümüzdeki haftalar kendisi için ciddi anlamda zor geçecektir. umarım bu zor süreci atlatabilir.
1-0 olsun bizim olsun dediğim maç.

milli maçlardan sonra euroleague maçları da geride kaldı, yavaştan bu maça odaklanmak lazım. takımı çok özlediğimi farkettim 2 haftada.

novak, nazım, pelkas, perotti(*) gibi daha takıma girmeyen oyuncularımız var hala. bu hafta da ses etmeyeceğim kötü bir oyun görürsek ya da puan kaybı olursa ama sonraki trabzon maçından itibaren hücum temelli varyasyonları izleyemezsek problem var demektir.
Gece gece nolucak diye düşüntürten maç. Maçla ilgili tek temennim ozan tufan'ın 10 numara mevkinde oynamaması.

Görmek istediğim 11
görsel


Hocanın çıkaracağı muhtemel 11
görsel


Hazır olmayanlar ve cezalılar göz önünde bulundurulmuştur. İnşallah hoca çift forvet oynatacam diye abidik gubidik sistemler denemez. Önümüzde çok önemli 5 maçlık bir fikstür var, Şu fikstürden 13 puan çıkarmak çok basit. Takımın kimyasını bozmadan yeni sistem falan denemeden bildiğimiz oyunu oynamalıyız. Oyun odaklı değil, galibiyet odaklı düşünmeliyiz.
---alıntı---

Gökhan Gönül, Garry Rodrigues, Nabil Dirar, Mauricio Lemos ve Ömer Faruk, Göztepe maçı kadrosuna alınmadı. @yagosabuncuoglu

---alıntı---