yarı final müsabakalarının aksine normal sürede biteceğini düşündüğüm maç.
ingiltere bu maçla beraber 7 maçın 6'sını evde oynamış olacak. zaten yarı finalde haksız bir penaltının neticesinde gelişen golle finale uzandılar. kadroları desen aslında hiç olmadığı kadar iyi. sanki futbol gerçekten de ne yapıp edip evine dövmek istiyor xd (bkz:football is coming home)

ama öbür tarafta da turnuvanın bariz en iyi takımı olan italya var. bakalım finalin de en iyi takımı olacaklar mı? nedense hiç bir tarafı destekleyesim gelmiyor. umarım zevkli maç olur ve gerçekten hakeden kazanır.
Sanırım ucundan kıyısından ingiltere'yi destekledigim mac. Uzatmalarda 2-1 alir adalılar.
Sonucundan bağımsız olarak konuşuyorum, raheem sterling'in maç içinde yüzde yüzlük bir pozisyonu kaçırarak ingilizleri deli edeceği maç olacak. Kritik maçlarda böyle şeyler yapmayı sever.
Turnuva başından itibaren iki favorimden teki olan İtalya'nın kazanmasını beklediğim maç.

Diğeri Fransa çok muhafazakar bir anlayış sonucunda pek ilerleyemedi, turnuva içerisinde sempati duyulan Danimarka da bir diğer favorim oldu turnuva içerisinde. Onlar da bugün hakem sayesinde finale çıkan İngilizlere kaybetti.

İtalya'da spinatzola'nin eksikliği nasıl çözülür göreceğiz, kadro olarak çok ama çok iyi bir jenerasyon yakalayan İngilizler, turnuvanın en alternatifli 2. Kadrosu da olsa İtalya bunu kaçırmaz.

Skor tahminim 3-1