2020 Roland Garros final maçı.Eurosport1 kanalından takip edilebilir.İkilinin bugüne kadar toprak kortta 24 maçı var.17-7 Nadal üstünlüğü bulunmakta.Nadal
bu mücadeleden once Roland Garros'ta çıktığı 101 maçın 99unu kazandi.Bu maçı da kazanarak hem 100uncu galibiyetini hem 13uncu Roland Garros zaferini hem de grand slam sayısında Federer'i yakalamak isteyecektir.2020 yılında mağlubiyet almayan Djokovic ise Amerika Açıktaki hayal kırıklığını bu zaferle unutturup Federer ve Nadal ikilisine bir adım daha yaklaşmayı hedeflemektedir.Oldukca heyecanlı bir maç bizi bekliyor.
Toprak kortların efendisi nadal'ın bir defa daha kazanmasını beklediğim maç. Fakat djokovic Amerika açıkta men edilmesinin ardından bu maçta bir gurur mücadelesi gösterebilir. Uzun sürmesini bekliyorum maçın. Bu arada maç başladı ve nadal 2 servis kırmayı başardı.
İlk sette nadal 5-0 yaptı ki 3. Defa novak'ın servisini kırmayı başardı. Birazdan kendi servis oyununda ilk seti bitirmek için atışlara başlayacak.

Djokovic'in ilk servislerinde çok hata yapması da ikinci servis atışlarında nadal'ın rahatlatıyor, diğer yandan da Djokovic'in stres yapmasına neden oluyor gibi. Zaten Djokovic'in vücud dili de iyi değil. Mutsuzluğu aşikar.

Hadi nadal 6-0 yapalım. Xd
Ace ile ilk seti 6-0 kazandı nadal. Xd dünya iki numarasının dünya bir numarasına nasıl oynanması gerektiğini öğretiyor. Bu arada maç uzun sürer dedim ama ilk set sadece 45 dakika sürdü.
İkinci sette de 1 servis kırmayı başardı nadal, ve yine ilk oyununu aldı novak. An itibarıyla ikinci sette skor 2-1 rafael'in üstünlüğünde devam ediyor.
2 saat 36 saat sonunda maç ve şampiyonluk için servis atıyor Nadal.Bekledigimizin aksine çok tek taraflı bir maç oldu.13uncu şampiyonluk şimdiden hayırlı olsun
Son iki sayı, sonra şampiyon nadal olacak.

Edit : şampiyonluk için servis atacak nadal.

Edit : Ace ile roland garros'u şampiyon olarak tamamladı nadal. 13 defa buradan şampiyon çıkması onun ne derece büyük bir isim olduğun ispatı. Bir Federer hayranı olarak 20 grandslamini kazanan nadal'ın tebrik ediyorum.