saat 22.30'da başlayacak ve s sport 2'den yayınlanacak cev cl b grubunun 3.gün maçı. bizim için önemi rakibin çok çok çok güçlü olması ve olası galibiyet veya yenilginin turnuva geleceğimize direkt etkisi. kaybedersek grup 2.'si olup sonraki turda vakıfbank veya eczacıbaşı eşleşmesi görebiliriz. maç öncesi rakip ağır favori.

dün zayıf rakibe 1 set versek de mihajlovic'in formu umutlandırdı. melis ve dicle ise yine umutları zayıflatan performanslar sergiledi. rakipte birçok yıldız isim var ama iki tane superstar'a sahipler. pasör çaprazı egonu ve pasör leri wolosz.

itiraf etmek gerekirse bizde egonu'unun smaçlarını blokta kesecek orta oyuncu, defansta smacını çıkaracak libero yok. eda erdem her tur oyunda değil. o tabii ki en iyisini yapacaktır ama tek başına yetmez. o yüzden maçın kilidi iyi servis atıp wolosz'u fileden uzaklaştırmak, rahat pas atmasını engellemek olacaktır. wolosz'un eline iyi top geldiğinde orta oyuncularını çok ama çok iyi kullanır ve bizim hızlı oyuna kaşı olan çaresizliğimiz malum. (bkz:24 ekim 2020 fenerbahçe opet vakıfbank maçı)

vargas'ın omuz sakatlığı var ama dün dinlendi. dün ve önceki gün iyi blok yaptık. mihajlovic formda. eda formda. bunlar iyi gibi görünse de libero ve 2. orta oyuncudan hala verim alamıyoruz.

rakipte ise sakat oyuncular var ama gelen gideni aratmıyor. servisleri smaçörlerine atmak zorundayız. direkt ace alamasak da açık manşet alırlarsa biraz şansımız olabilir. eğer pasörlerinin eline nokta manşet getirirlerse bizdeki defans ve blok kurgusunu da düşünürsek şov yapacaklardır.

turnuvada iddialı olduğumuzu göstermek için bu maçı almak en kötü 3-2 kaybetmek zorundayız. bu arada eda erdem'i kulüp tarihinde 750 sayı barajını aşan ilk oyuncu olmasından ve naz'ı da 15. şampiyonlar ligi sezonundan dolayı tebrik ederim. vurduğunuz sayı olsun.
takımda koç olsun, oyuncu olsun, staff olsun sil baştan bir kadro kurmamız gerektiği gerçeğini yüzümüze vuran, hiçbir alanda rakibe cevap veremediğimiz, 3-0 yenildiğimiz maç olmuştur.