cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Željko Obradović
Doğum: 09.03.1960 Uyruk: Sırbistan  Boy: 1,80  Mevki: Başantrenör

zeljko obradovic

 • /
  16
  barcelona mağlubiyeti sonrası açıklamalarda bulunmus koç.

  *****
  "Bu sene sadece Final Four'a katılmak değil; EuroLeague'i kazanabileceği düşünülen favori bir takımla oynadık. Bu, kesinlikle sergilediğimiz tablonun izahı değil. Çok kötü oynadık. EuroLeague'den sonra hep aynı şeyleri konuşuyoruz. Motivasyondan bahsetmek istiyorum. Motivasyonunuz yoksa kötü reaksiyon gösteriyorsunuz ve her şey çok kötü oluyor."

  "Bu akşam da çok fazla taraftarımız vardı. 7 yıl boyunca, burada olduğum sürece inanılmaz destek gösterdiler. Bunu oyuncularımızın ve hepimizin aklında tutması gerekiyor. Çok önemli bir şey çünkü bu insanlar bizim için her şeyi yapıyorlar. 6 yıl boyunca baştan sona kadar savaşan, her şeyi çok iyi anlayan ve irdeleyen bir takımdık. Şu an felaketiz."

  "Reaksiyon yaratmamız gerekiyor. Nasıl olacak henüz bilmiyorum ama ben elimden geleni yapacağım. Fransa'daki maça takımı hazırlamaya çalışacağım. İstekli ve motivasyonu olan, savaşan bir takım maçı asla 16 faulle bitirmez. Kesinlikle savaşmadık. Zor bir süreçten geçiyoruz"
  sonuna kadar arkasında durulması gereken hocamız.

  bu sene başarılı olunur olunmaz bu ayrı bir mesele. fakat bu adamın fenerbahçe için yaptıkları bir kalemde silinip atılamaz. söylediğim şey euroleage şampiyonluğu da değil. adam fenerbahçe'de bir basketbol kültürü oluşturdu. yaptığı onca şeyin arasında bu söylediğim en önemlisi.

  bugün koçluğu bıraksa, bırakacığı kültür mirası ile fenerbahçe basketbol takımının ve taraftarının kafası rahat olur.
  sonuna kadar arkasındayız ama bu sene formsuz. bu da bir gerçek.
  tamam takım heyecansız ancak obra da bazen kendisinden beklenilmeyen müdahalelerde bulunuyor.
  karanlık maziyi aydınlık geleceğe çeviren, rahmetli muhtar sencer'den sonra 106 yıllık Fenerbahçe basketbolu tarihinin en önemli ismi, makus kaderini değiştireni, leş kargaları ve skor taraftarları da dahil herkesin çok uzak olmayan geçmişte bu şubenin tanrısı, peygamberi gibi bilimum iltifat ve sevgisini paylaştığı avrupa basketbolunun tanrısı.

  geçen sene futbol takımının yarattığı tablo hiç kimse tarafından tahmin edilemezdi, ancak yine de çok iyi bir sezon geçirilmeyeceği ön görülebilmişti. peki ya bu takım için? bu sezon önce en ergin ataman sevici en anti fenerbahçeli birine böyle bir senaryo çizebilir misin dense hiç kimse çizemezdi. açıkcası geçen sezonun o tonlarca sakatlığa rağmen 4-3 ile kaybedilen tbl final serisi sonrasında da o zamanlar baş tacı ettiğimiz oyuncuların sakat sakat oynasalar da bu hale düşeceklerini yine hiç tahmin edemezdik. peki neden böyle oldu? açıkçası başta vesely olmak üzere takımın bazı eski toplarının yeni oyuncuları benimsediğini düşünmüyor ve ozan Balaban sonrası erkek basketbol takımına yoğun mesai harcayan bir idareci eksikliğinin olduğunu, bu da takım-teknik ekip-yönetim üçgeninde bağların zayıfladığını düşünüyorum. nitekim son bir kaç maça kadar, başta semih Özsoy ve ali koç olmak üzere yönetim kurulunun tamamı yada önemli isimleri bu takımın maçlarına her hafta istikrarlı bir şekilde destek vermeye gelmedi. belki de onlar da tıpkı biz gibi bu takımın en kısa zamanda toparlanma sürecine gireceğini düşünüyordu, ancak bu herkesin herkesi yendiği tarihin en sert en dengeli Euroleague sezonunda daha fazla geç kalma lüksleri yok. o yüzden bu akşamdan sonra maçın sonucu ne olursa olsun istanbul'a döndüklerinde yönetimin acilen obrakadabra'nın arkasında durup ona açık çek vermesi gerekir.

  uzun lafın kısası tanımı: bu kulüpte kovulmayacak, kredisi 1 sezonda bitmeyecek, ne isterse yapılacak tek insan/tanrı.
  fenerbahçe basketbol takımına hatta türk basketboluna çağ atlatmış, obradovic'in askerleriyiz tezahüratlarına, pankartlarına isim katmış, avrupa basketbol'unun en iyi koçu.

  şimdiki zamanlarda türk medyası ayağını kaydırmaya çalışsa da, hem taraftar hem yönetim yeni sözleşme için baskıyı yapmakta.
  22 kasım 2019 asvel fenerbahçe beko maçı öncesi açıklama yapmış koç.

  *****
  "Detaylar üzerinde çok fazla düşünebilmek için yeterli zamanın olmadığı süreçteyiz. Çift maç haftasındayız ve 2 maç arasında yalnızca 48 saat var. Reaksiyon göstermeye çalışmalı, kendimizi hazırlamalı ve mümkün olan en iyi oyunu ortaya koymalıyız."
  lacisozluk lacisozluk