cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Željko Obradović
Doğum: 09.03.1960 Uyruk: Sırbistan  Boy: 1,80  Mevki: Başantrenör

zeljko obradovic

 • /
  16
  Hala sözleşmesi uzatılmayan koç. Üstüne iletişim de kurulmuyor kendisi ile. Hoca kendi kendisine gitsin diye yapılıyor herhalde. Çok büyük ayıp bu.


  Bu hoca sayısız kupa kazandı bu kulüpte. Kendisi ile çalışılmayacaksa da insan gibi sizinle çalışmayacağız, hizmetleriniz için teşekkür ederiz dersiniz. Bu hoca en azından bu kadarını hak ediyor.


  Ali Koç gelirken değerlerimize sahip çıkılacağını söylemişti, obradovic bizim bir degerimiz artık. Yakıştıramıyorum hocaya bu tavrı.
  erken yaşta antrenörlük kariyerine başlayıp, basketbol tarihinde adını altın harflerle yazdırmış bir lider. koyduğu hedeflere tam konsantre olup, sadece işiyle ön planda olan mütevazi bir kişilik.
  Başkan Euroleague'in kararını bekliyoruz sonra hoca ile görüşücez, hocamız kalmak istedikçe bizimle kalacaktır diye bir şeyler söyledi.


  Euroleague'in kararı ile senin görüşüp görüşmemen ne alaka onu hiç anlamadım. Sen hocayla her halükarda kalmasını istesen zaten görüşürsün. Velevki oynanacak ya da oynanmayacak, ben anlamadım bunun mantığını. Bu sene lig oynanmasa dahi gelecek sezon büyük olasılıkla oynanacak eee senin bütçe planlaman için değişen bir şey olmayacak. O yüzden gorusebilirsin.


  Başka bir şey var bu işte. Hoca kimse benimle görüşmedi diyor, hiç mi birisi aramaz hocam sağlığın nasıl diye ???


  Ali Koç ve yönetimi aşırı yavaş hareket ediyor. Hadi futbol takımına teknik adam bulacaksın karar alırken 3 ay oldu ama diyelim Corona vs var. Eee basket takımın koçu belli oturup anlaşacaksın bu kadar basit işlemi bile 3 aydır beceremediniz.


  Cidden güven sorunu yaşamaya başlıyoruz artık bu kadar yavaş olunmaz.
  sanırım sözleşmesi uzatılmayacak koç. henüz hikayenin çok başında olduğumuzu düşünüyorum. keşke burda kalsa.
  Kalması için sadece yönetimin fedakarlık yapması yetmiyor.


  Obradovic sonsuz bir hırs ve kazanma arzusu ile bir basketbol aşığı. Ülkemizde ise basketbol daha üst kesime hitap eden bir eğlence organizasyonu. Dolayısı ile müthiş agresif ve coşkulu bir destek, oyunun içinde olan bir taraftar görme şansımız en fazla sezon boyunca 15 maçta falan var. Obradovic de bunun kendisine ve takıma yeterli olmadığını defalarca röportajlarında söyledi.


  İşin bir de toplumsal tarafına bakalım. En ucuz bileti 100 liranın üzerinde, maç saatleri mesai saatlerinde ya da hemen akabinde olan maçları bu ülkede dolu salonlarda coşkulu olarak izleme şansımız yok. Dolayısı ile hem bilet fiyatları yüksek hem de hafta içi, hafta sonu sürekli maçlar olduğu için ve saatleri de çok çalışan kesime hitap etmediği için Obradovic'in isteğini gerçekleştirmek çok kolay değil.


  İşin maddi boyutu ise her geçen gün zorlaşıyor. Bütçemiz 30 milyon euro'nun yaklaşık 8 milyon euro'su teknik ekip bütçesi. Kalan 22 milyon euro ise maaş bütçesi. Bundan 2 yıl önce 4 lira olan kur bugün 7 liranın altına düşmeyecek. Hiç bir sponsor da çıkarıp 30 milyon euro vermeyecek. Dolayısıyla geriye 2 seçenek kalıyor.


  Ya obradovic kalacak ama daha genç ve yıldız adayları olan, yerli takviyeli 12 15 milyon euro oyuncu maaş bütçeli bir takım olacağız, ya da Saras hocamız beklenenden erken gelecek ve 20 milyon euroluk oyuncu maaş bütçesi ile devam edeceğiz.


  Benim tercihim obradovic'in emekli olana kadar bizimle kalmasından yana. Zira olabilecek en büyük başarıyı kazandık zaten. Lig, yerel kupa zaten rekabet içinde her kadro ile olacağımız kulvarlar. Avrupada f4 hedefi için sınırlarını zorlayan genç bir takım izlemek yeterince keyifli olur bizim için.


  Bizimle kal koç, evde kal.
  Küçültülmüş basket şubeye sıcak bakmadığını düşündüğüm efsane koçumuz. Bu sebeple muhtemelen önümüzdeki sezon takımda olmayacaktır.


  Hayat acı napalım yapacak birşey yok. Bu borçla ve bu ülke ekonomi şartlarında basketbola 30 milyon avro harcayacak lüksümüz yok. Futbolu bile döndürebileceğimiz şüpheli.
  lacisozluk lacisozluk