kısaca yusuf. yeni malatyaspor'un yorulmak bilmeyen, ele avuca sığmayan, maç boyu her yere koşan, basan, ısıran, kemiren, rakibi bozan, topu ayağına aldığında da çar çur etmeyen, teknik kapasitesi ligimiz seviyesinde ve henüz 22 yaşında olması nedeniyle gayet de gelişime açık iki yönlü orta sahası. ocak 2020 ara transfer döneminde 45 bin Euro bedelle Burundi'nin Aigle Noir FC de Makamba takımında transfer edilmiş. öz hakiki burundili kendisi. siz hiç öz hakiki burundili gördünüz mü? şu an avrupa'da aktif futbol oynayan yusuf dışında 5 burundili futbolcu var. biri danimarka'da aalborg'da, biri kuzey irlanda liginde, biri slovak liginde, biri varzim'de yusuf mert tunç'un takım arkadaşı. bir de west bromwich altyapısından yetişen, burundi tarihinin en kariyerli futbolcusu, şu sıralar kiralık olarak belçika'da cherlaroi'da forma giyen saido brahino var. gerçi o da ingiltere'de büyümüş; 15 yaşından beri ingiliz futbol akademilerinde eğitilmiş.. kim izliyor, buluyor, getiriyor bu adamları burundi'den? nette burundi'ye bilet arıyorum, uçuş bulamıyorum! neyse, konuyu dağıtmayım, taraftarımızın kafasını karıştırmayım, erol bulut ile uzun soluklu bir yola çıktık, birkaç kötü sonuçla onun istifasını isteyecek değiliz, zaten devre arası da geliyor, 15-20 transfer daha yapar, önümüze bakarız, nasıl olsa "alo ben emre abin".
fakir partey'i. bonservis, maaş ve potansiyel olarak süper ligde son 15 yılda yapılmış en büyük transfer.

bir diğeri için (bkz: frank ribery)

evet ribery'e yakın bir kariyer bekliyorum ya da bir tık altı
Son dönemde adı sıkça Galatasaray ile anılan futbolcu.

Bugün de Fenerbahçe’nin ilgisi olduğuna dair bir haber çıkmış.

Gerçek mi yoksa rekabeti kızıştırmak amaçlı mı bilemiyorum. Kaynak
görsel

Link

Benzer şeyler. Biz transfer şikesi yapmıyoruz ki... XD

Zamanım olsa bir gün geçmiş 15 senedeki transfer dönemlerini araştıracağım da dur bakalım.
Bu adamla sene başında asgari maaş ile kontrat imzalanmıştı, skandaldı. Bir insan muhtaç olduğu için asla sömürülmemeli. Umarım güzel paralar kazanır ve ülkesine de güzel yatırımlar yapar.
GS maçı öncesinde çıkan transfer söylentileri, maç sonrasında ortadan kalktı. İbfk azubike+ 2 milyon Euro karşılığında transfer etmiş kendisini. Geleceği olan bir oyuncu. Biz gitsek 5 milyo euro'dan kapıyı açarlardı.
Başakşehir maçlarında beğendiğim afrikalı fizikli topçu.

Hem stoperde hem de orta sahada sertliği iyi. yere sağlam basıyor. Satarlar bunu iyi bonservisle.